Nejúspěšnější mistrovství republiky ve sprintu za posledních pět let!

25. 9. 2017

Břeclavští veslaři se po dvou měsících opět vrátili do severočeských Račic, tentokrát na mistrovství České republiky ve sprintu, které minulý pátek proběhlo na místním umělém vodním kanále. Šest titulů mistrů republiky a další tři medailová umístění, to je bilance, kterou by málo kdo z břeclavských předpovídal!

Páteční medailovou sklizeň na MČR ve sprintu započali junioři Dalibor Neděla a Aleš Pospíšil, když se na dvojce stali mistry republiky! Vzápětí přidali další titul dorostenci Lukáš Nešpor, Matěj Helešic, Timon Vlašic, Jan Turek, Samuel Polach, Patrik Ptáčník, kormidelník Adam Jurčík spolu se závodníky Hodonína a Ostravy na osmě. Do třetice všeho dobrého – zlato přesvědčivě vybojovaly také ženy Anežka Buzrlová a Markéta Nedělová ve společenství děvčat z Pardubic na párové čtyřce, čímž obhájily titul mistryň republiky v této disciplíně již podruhé v řadě.

Pro první břeclavské stříbro si dojeli junioři Dalibor Neděla, Aleš Pospíšil a Adam Jurčík spolu s kolegy z ČVK Praha a Loun na osmě juniorů. Čtvrtý titul mistrů republiky mají „na svědomí” opět dorostenci, Timon Vlašic, Jan Turek, Samuel Polach a Patrik Ptáčník na čtyřce nepárové, kteří zvítězili náskokem pouhých dvou setin sekundy! Hned po nich si do cíle pro svůj druhý, pro Břeclav pátý, titul doveslovaly Anežka Buzrlová a Markéta Nedělová spolu s veslařkami ČVK Praha a Bohemians Praha na osmě žen.

Velmi těsně, přesněji o 12 setin sekundy, uniknul druhý titul Daliboru Nedělovi a Aleši Pospíšilovi s kluky z Loun na čtyřce nepárové. Zbyly na ně tedy „jen“ stříbrné medaile. Šestý titul do sbírky břeclavských veslařů přidala dorostenka Magdalena Novotná na skifu, když s pohodlným náskokem tří sekund zvítězila. Páteční úspěšný den zakončili naší první bronzovou medailí dorostenci Patrik Ptáčník a Samuel Polach na dvojce.

To znamená, že každý z břeclavských veslařů, kteří se zúčastnili MČR ve sprintu, si domů odváží alespoň jednu medaili! Podobně úspěšné mistrovství ve sprintu, co do počtu medailí, SVK Břeclav zažil naposledy v roce 2013, za posledních 5 let však nikdy nepřivezl více než 2 tituly mistrů republiky.