Mladí veslaři sbírali medaile na Slovensku

21. 5. 2015

Minulou sobotu a neděli, tedy 9. a 10. 5. se zúčastnili břeclavští veslaři regaty O pohár SNP v Piešťanech. Tato regata byla současně otevřeným Mistrovstvím Slovenské republiky.

Z Břeclavi přijela výprava bezmála třiceti veslařek a veslařů téměř všech mládežnických kategorií. Sobotní závody zahájil výborně suverénním vítězstvím na skifu Petr Polášek, závodící v kategorii mladších žáků. V další jízdě stejné kategorie bral zlato na skifu i Adam Maurič. Společně pak zasedli ještě do čtyřky párové s Adamem Blažkem, Petrem Vochozkou a kormidelníkem Lukášem Nešporem a přivezli si medaile stříbrné. V neděli P. Polášek a A. Maurič na dvojskifu vybojovali ještě druhé místo. Starší žákyně Magdalena Novotná nedala na skifu soupeřkám žádnou šanci a s přehledem svůj závod vyhrála. Další dvě medaile, tentokrát bronzové, získala společně s Kateřinou Mitričovou ve dvojskifu a ve čtyřce párové s Annou Balgovou, Dominikou Kocmanovou a kormidelníkem Lukášem Nešporem.

Mladší žákyně dvakrát zvítězily ve čtyřce párové s kormidelníkem, která jela ve složení: Petra Křivánková, Karla Knötigová, Jana Chlumecká a Bára Mikuličová. Stříbro pak získala P. Křivánková na skifu a K. Knötigová s B. Mikuličovou na dvojskifu. V téže disciplíně byla P. Křivánková s J. Chlumeckou ještě bronzové.

Dorostencům Daliboru Nedělovi a Adamu Jurčíkovi na dvojskifu uteklo v neděli jen o kousek třetí místo. Na skifu se Adam Jurčík se probojoval do finále A, ve kterém dojel na šestém místě. Výborné výsledky zaznamenali junioři. Dvojskif ve složení Petr Schmidt a Jakub Klimovič získal bronzovou medaili. Na skifu se pak oba probojovali do A finále, kde J. Klimovič slavil bronz.

Vítězství v kategorii starších žáků získala nepárová čtyřka s kormidelníkem ve složení Lukáš Rylich, Patrik Ptáčník, Timon Vlašic, Danny Kubík a kormidelník Lukáš Nešpor. Stejný úspěch pak ještě zopakovali na čtyřce párové L. Rylich, T. Vlašic a L. Nešpor ve společenství s LS Brno. Dvakrát bronz pak vybojovala čtyřka párová: T, Mitrič, P. Ptáčník, J. Turek, L. Panáček (v nedělním závodu ho vystřídal na háčku D. Kubík). Na dvojskifech se pak na třetím místě ve své jízdě umístili T. Mitrič s P. Ptáčníkem, L. Rylich s T. Vlašicem a Lukáš Panáček ve společenství s LS Brno. Starší žáci se neztratili ani v individuálních disciplínách a na skifu získali stříbrné medaile ve svých jízdách Timon Vlašic, Tobiáš Mitrič a Jan Turek, třetí místo a bronzovou medaili si vybojoval Danny Kubík.

Pro veslaře byla tato regata důležitou přípravou pro blížící se přebory Moravy, jelikož se jí kromě slovenských zúčastnily také všechny moravské veslařské kluby. Závodníci si tak mohli nejen otestovat své soupeře, ale vyzkoušet i různé složení posádek. Už tento víkend čeká vybrané kategorie mládeže velká mezinárodní regata v Brně.