Mladí břeclaváci na Primátorkách

7. 6. 2009

Žádné překvapení nenabídl 96. ročník slavných veslařských Primátorek. Hlavní závod osmiveslic vyhrála opět posádka pražské Dukly, která se z triumfu radovala už potřicáté v řadě. V závodu skifařů uspěly obě české jedničky Ondřej Synek a Miroslava Knapková. Ta si připsala dvojitý triumf, neboť byla i členkou vítězné osmy Slavie.

Z břeclavské juniorké osmy se pro velkou marodku zůžil kádr na čtyři členy (Tomáš Malinkovič, Martin Mikýsek, Jan Krátký a Adam Šmerda), kteří vytvořili společenství s veslařským klubem LS Brno. Úspěchem byl postup do hlavního finále A, kde celkově čtvrté místo bylo pěkným umístěním této narychlo sestavené posádky.

V dorostenecké osmě startovali ve společenství s ČVK Brno Tomáš Svoboda a Petr Rampula, pro které to byl první start na těchto vyjímečných závodech. Jejich druhé místo ve finále B (celkově 7. místo) je jistě příslib do příštího roku v této kategorii.

V mužské kategorii nás reprezentoval Aleš Suský, v dalším společenství s veslaři z Hodonína, kteří se po nevydařené rozjížďce neklasifikovali do dalších bojů.

Finálový závod osem juniorů s břeclavskou účastí jste mohli shlédnout na programu ČT4 Sport (Pražské primátorky) v neděli 7. a pondělí 8. 6. 2009.