Mládež závodila na brněnské přehradě

24. 4. 2018

Břeclavští veslaři se o minulém víkendu rozdělili na dvě skupiny. Jedna se účastnila kontrolních závodů reprezentačních výběrů v Račicích a druhá skupina, tvořená především mládežnickými kategoriemi, zahájila závodní sezónu v sobotu 21. 4. na brněnské přehradě. Tato tradiční Jarní regata byla kvalitně obsazena téměř všemi moravskými a slovenskými veslařskými kluby. Naši závodníci se neztratili a přivezli spoustu medailí.

Nejvíce byli vidět břeclavští dorostenci, tedy kategorie 15-16 let. Matěj Helešic získal hned tři zlaté medaile: jednu ze skifu, další ze dvojskifu s Patrikem Ptáčníkem a třetí zlato na čtyřce párové spolu s Markem Dvořákem, Adamem Mauričem a Patrikem Ptáčníkem. Ptáčník ještě obsadil druhé místo ve skifu. Zlatou medaili, tentokrát na dvojce, brali Adam Maurič a Marek Dvořák.

V kategorii juniorů se na třetím místě na dvojskifu umístil Adam Jurčík spolu s Dominikem Kučerou. Žáci mladší, bratři Zaliberovi, jeli také na dvojskifu a dlouho svůj závod vedli, bohužel se jim nepodařilo správně dokormidlovat do cíle.

Starší žáci ve svých jízdách už tento problém neměli a dvojskif ve složení Matěj Halady a Matěj Kašík ve své jízdě s přehledem zvítězil.

Starší žačky břeclavského klubu zastupovala jen Adéla Polášková, ale poradila si s tím dobře. Na skifu získala bronzovou medaili a totéž zopakovala na dvojskifu s přerovskou závodnicí Rákosovou. Dorostenky SVK Břeclav na čtyřce párové ve složení Tereza Melská, Karla Knötigová, Anna Balgová a Sabina Skoumalová se umístily, při své premiéře v této kategorii, na výborném třetím místě. Anna Balgová vybojovala ve své jízdě na skifu skvělé druhé místo a stejně se umístily i s Karlou Knötigovou na dvojskifu, kde jim vítězství uteklo až v posledních metrech závodu.

Po celou dobu závodů panovalo téměř letní počasí a tentokrát na přehradě ani neřádil vítr. Spousta nováčků získala zkušenosti, které se jim budou hodit na dalších závodech. Ty se konají za tři týdny na Slovensku v Piešťanech.