„Mix“ družstvo starších žáků triumfovalo v Pardubicích

29. 12. 2015

Boje o cenné kovy sváděli závodníci SVK Břeclav poslední adventní víkend před Štědrým dnem v Pardubicích. Ve vestibulu centrální banky ČSOB se konaly již tradiční vánoční závody na trenažérech, které jsou určeny hlavně pro žákovské kategorie.

Nejmladší závodník našeho klubu Matěj Halady si vedl v kategorii mladších žáků na pětisetmetrové trati velmi dobře a skončil na šestém místě.

V kategorii staršího žactva se již závodí na trati o délce jednoho kilometru. V žačkách starších ročníku 2003 si z našich nejlépe vedla Petra Křivánková na pátém místě, dále na osmé příčce zlepšující se Karla Knötigová a na místě dvanáctém nováček Sabina Skoumalová.

V žačkách ročníku 2002 nám to zacinkalo, když Magdaléna Novotná, i když po nemoc, zajela svůj nejlepší čas 3:50,5 a získala bronzovou medaili. Dále následovaly devátá Kateřina Snopková (4:00,1), hned za ní desátá Anička Balgová (4:02,6) a osmnáctá Tereza Doležalová (4:10,3).

Ve starších žácích ročníku 2003 si zlepšil svůj osobní čas Petr Polášek časem 3:50,2 a skončil na sedmé příčce. V této kategorii jsme měli dva nováčky, kteří zde byli hlavně získávat zkušenosti, Davida Nešpora (32. místo)a Adama Mauriče (35. místo).

V kategorii o rok starších žácků ročníku 2002 měl SVK Břeclav čtyřnásobné zastoupení, kde jsme se těšili hlavně ze souboje mezi Patrikem Ptáčníkem, který drží nejlepší čas z břeclavských, a Timonem Vlašicem, jenž se stále zlepšuje. Nakonec oba zajeli na vteřinu stejný čas, kdy nakonec rozhodly pouze 3 desetiny ve prospěch Timona Vlašice. Konečné pořadí našich: 8. T. Vlašic, 9. P. Ptáčník, 18. Jan Turek, 33. Tobiáš Mitrič.

Na závěr sobotního sportovního klání se konaly závody „mix“ družstev složených ze dvou děvčat a dvou chlapců. Za SVK Břeclav startovaly dvě posádky v kategorii staršího žactva. Posádka složená z našich nejlepších jednotlivců, Timona Vlašice, Patrika Ptáčníka, Magdalény Novotné a Anny Balgové, suverénním systémem start – cíl zvítězila a získala pro Břeclav krásný pohár. Druhé družstvo složené z Jana Turka, Petra Poláška, Katky Snopkové a Káji Knötigové zajelo také kvalitní výkon a v silné konkurenci skončilo v lepší třetině startovního pole, na osmé pozici.