Mezinárodní mistrovství Slovenska – Banská Bystrica

10. 3. 2010

Úplný konec sezóny ve veslování na trenažéru je tradičně spojený s účastí na Mezinárodním mistrovství Slovenska. Tento již jedenáctý ročník se uskutečnil tradičně v Banské Bystrici v nově otevřeném sportovním komplexu Fitaréna. Díky jarním prázdninám se letos tohoto podniku zúčastnila jenom hrstka břeclavských veslařů. Letošní ročník byl největší, co se týče mezinárodní konkurence kterou tvořili závodníci Čech, Moravy, Slovenska, Běloruska, Polska, Moldavska, Rumunska, Maďarska a Ruska.

Absolutně nejlepšího výsledku dosáhl v kategorii straších žáků Ludvík Koňařík. Svým výkonem dal zapomenout na neúčast zbylých břeclavských žáků a s náskokem čtyř vteřin zvítězil před Pazderou z Neratovic. Výkon Robiny Bolečkové poznamenala viróza a taky fakt, že závodila se závodnicemi o rok staršími. Výsledkem bylo šesté místo. Nepružná organizace závodů zařadila do jedné jízdy závodníky lehkých vah s kategorií OPEN. Tak vedle sebe nastoupili Aleš Suský se svými sedmdesáti kilogramy proti sto třiceti kilogramům obrovsky vyvinuté svalové hmoty Antona Grasla. Aleš se těchto závodů zúčastnil již z plné přípravy na závodní sezónu na vodě. Přestože během celého závodu se držel mezi lehkými vahami na druhém místě za hodonínským Viktorou, v závěru mírně ztratil a dojel si pro bronzovou medaili.

Součástí toho mistrovství  jsou i závody slovenské školské ligy, kde se velmi dobře ukazovali závodníci z Pezinoku. Právě tito začínající veslaři z úpatí Baby, budou bezesporu oživením školského poháru, který se uskuteční 26. března v břeclavském Domě školství.