Memoriál Ing. Miroslava Beneše

7. 5. 2013

O víkendu, kdy se počasí po deštivém týdnu konečně umoudřilo, uspořádal Veslařský klub Moravia Uherské Hradiště po čtyřleté pauze znovu veslařskou regatu, která nese název po loni zesnulém členovi a činovníkovi klubu Ing. Miroslavu Benešovi. Těchto závodů se zúčastnili i břeclavští veslaři a nevedli si špatně. V konečném hodnocení klubů skončili na 2. místě pár bodů za Hodonínem.

V kategorii mladších žaček měla Břeclav dvě zástupkyně: Terezu Hlavinkovou a Magdalénu Novotnou. Společně si vyjely medaili na čtyřce párové s kormidelníkem, dvojskifu a Tereza přidala ještě medaili ze skifařského závodu.

Jediné prvenství mladších žáků vybojoval Vlastimil Duchoň mezi jedenáctiletými skifaři. Matěj Helešic sbíral jen smolná druhá místa, za které se medaile neudělují, a to jak na skifu, dvojskifu s Duchoňem, tak i na párové čtyřce s kormidelníkem.

Starší žáci Jan Holbík, Dalibor Neděla a Radim Dovrtěl spolu s hodonínským Crlíkem zvítězili v závodech párových i nepárových čtyřek s kormidelníkem. Dovrtěl obsadil první příčku také na skifu a dvojskifu s Holbíkem.

Jediná břeclavská dorostenka Marie Hlavinková s přehledem zvítězila na skifu. Startovala také za kategorii juniorek, která měla na této regatě vypsané závody dohromady se ženami, a spolu s juniorkou Markétou Nedělovou, ženou Petrou Pafkovičovou a hodonínskou Brázdovou obsadily první místo v závodě osem a čtyřek párových bez kormidelníka.

Jediným úspěchem Lukáše Košťála a bratrů Klimovičových je vítězství mezi čtyřkami párovými dorostenců. Stejně jako Matěj Helešic, i oni sbírali pouze nešťastná druhá místa, bratři Klimovičovi na dvojskifu, Lukáš Košťál na skifu.

Mezi juniory obsadili první příčku na dvojce bez kormidelníka bratři Rampulovi. Společně s Davidem Haladym, Alešem Suským a muži z Hodonína a Brna pak poskládali osmu, která předvedla slušný výkon a zvítězila. Suský s Petrem Rampulou na dvojskifu dojeli v kategorii mužů na místě druhém, stejně jako Richard Rampula v závodě skifů juniorů.

Následující víkend čeká ve slovenských Piešťanech dorostenku Marii Hlavinkovou Regata Olympijských nadějí zemí CEFTA, kde bude reprezentovat Českou republiku v závodě skifařek. Ostatní břeclavští veslaři se tamtéž zúčastní regaty O pohár SNP.