Medailový úspěch na Mistrovství ČR

5. 7. 2009

Hlavní vrchol první  poloviny sezóny 2009 mají veslaři zdárně za sebou. Tento víkend se na umělém veslařském kanále v Račicích uskutečnilo Mezinárodní Mistrovství ČR juniorů, seniorů do 23 let, mužů a veteránů. Po třídenním maratónu rozjížděk a semifinále se v hlavním finále A představilo jedenáct břeclavských posádek.

Největšího úspěchu dosáhla břeclavská čtyřka párová (Josef Akai ml., Martin Mikýsek, David Malík a Jan Krátký) která po dlouhých letech opět přivezla z juniorského šampionátu titul do Břeclavi. I přes zdravotní problémy, které předcházely tomuto mistrovství se naše párovka vzepjala k mistrovskému výkonu a zvítězila s náskokem jedné lodi.

Další zlatou medaili přivezla Blanka Mikýsková, která v závodě osem veteránek zasedla do společné osmy se závodnicemi z Hodonína, Brna a Olomouce, kde porazily také letošní vítězky Primátorek posádku Slávie Praha.

Stříbro získala juniorská čtyřka s kormidelníkem ve složení Tomáš Malinkovič, Josef Akai ml., Martin Mikýsek, Jan Krátký.

V silně obsazeném závodě skifu juniorů zazářil David Malík, který po mocném finiši odolal náporu jeho pronásledovatelů a udržel krásné třetí místo.

Také Aleš Suský s Martinem Kolaříkem z Hodonína si přijeli pro bronzové medaile v závodě dvojskifu mužů lehké váhy do 23 let a stejnou barvu kovu má také Tomáš Malinkovič, Josef Akai ml. z neolympijské disciplíny dvojky s kormidelníkem.

Nepopulární čtvrté místo v závodě čtyřek bez kormidelníka vybojovala posádka juniorek ve složení Petra Pafkovičová, Eva Káňová, Klára Kaňová s Uherským Hradištěm. Tato stejná posádka později skončila na šestém místě v závodě čtyřek párových a stejného umístění dosáhla také dvojka bez kormidelnice Petra Pafkovičová a Eva Káňová.

Pro slovenský dvojskif juniorů – Tomáš Vedrody a Marek Režnák, kteří startují za břeclavské barvy, bylo finálové páté místo po vleklé nemoci Marka úspěchem. Tito junioři utvořili s Honzou Krátkým a Ladislavem Jelenem čtyřku bez kormidelníka a v tomto závodě si přijeli pro 9. místo.

Na konec závodů se v královské disciplíně osem juniorů představil Tomáš Malinkovič, Ladislav Jelen, Tomáš Vedrody a Marek Režnák ve společenství s veslaři Olomouce, Hodonína a STU Bratislava. Jejich páté umístění odpovídá tomu, jak byla narychlo posádka sestavená.

Aleš Suský na čtyřce párové mužů seniorů do 23 let startoval v posádce se závodníky Hodonína a Ústí nad Labem, která je v nominaci na Mistrovství světa do 23 let. Vzhledem k tomu že tento závod byl společný se závodem mužů olympijské kategorie a výkon posádky svým sedmým místem příliš nepřesvědčil čekají břeclavští veslaři na rozhodnutí ústředního trenéra.