Medailové žně v Piešťanech

2. 2. 2016

V neděli 24. 1. se břeclavští veslaři zúčastnili 10. veřejné halové regaty v jízdě na veslařských trenažérech O pohár Sĺňavy. Regata se už tradičně konala ve sportovní hale gymnázia v Piešťanech.

Závodů se zúčastnila, kromě všech slovenských klubů, také většina veslařských klubů z Moravy. Bylo to důležité porovnání pro všechny kategorie před blížící se sezónou na vodě a pro kategorie žactva dokonce jediné závody v letošní zimní sezóně.

Veslaři SVK Břeclav z něj vyšli velmi úspěšně. Nejmladší veslař Matěj Halady vybojoval mezi 19 žáky svého ročníku čtvrté místo. Starší žačka Petra Křivánková se projevila jako zkušená závodnice a vybojovala si letošní první zlatou medaili, když jasně zvítězila ve své kategorii. Její kolegyně ve stejné věkové kategorii se také neztratily: Sabina Skoumalová byla pátá, Jana Chlumecká sedmá a Barbora Suchánková osmá. Mezi dívkami o rok staršími obsadili veslařky SVK Břeclav hned dvě medailová místa: Anna Balgová byla stříbrná a Tereza Doležalová bronzová. Starší žák Petr Polášek ve své věkové kategorii, která patřila k nejsilněji obsazeným, získal cennou bronzovou medaili. O rok starší žák Jan Turek vybojoval stříbrnou medaili, i když se při absolutní shodě časů o ni dělil se závodníkem Slávia STU Bratislava.

Zlatým kovem zazářil dorostenec Dalibor Neděla, který do závodu nastupoval jako favorit, ale o vítězství musel i tak velmi tvrdě bojovat. Adam Jurčík se umístil v tomto závodě na patnáctém místě a Aleš Pospíšil musel pro zranění ze závodu odstoupit. Výborně zajely i juniorky a obsadily stejná místa jako starší žačky: Leona Balgová byla stříbrná a Klára Nosková bronzová. Junior Jakub Klimovič se umístil na osmém místě. Zkušený Aleš Suský obsadil v kategorii mužů lehké váhy druhé místo v náročné konkurenci domácích závodníků. Nakonec uspěly i břeclavské závodnice v kategorii žen. Anežka Buzrlová byla stříbrná a Markéta Nedělová bronzová. Celkem si břeclavští veslaři odvezli jedenáct medailí a také zkušenosti a motivaci do dalšího tréninku.

V únoru čeká břeclavské závodníky ještě III. kolo Poháru ČR 2015-2016 v závodech na trenažéru v Děčíně, které je zároveň i mezinárodním mistrovstvím ČR 2016 mládeže v jízdě na veslařském trenažéru.