Medailová úroda v Piešťanech

4. 2. 2014

O víkendu startoval břeclavský veslařský klub na IX. ročníku Veřejné halové regaty na veslařských trenažérech O pohár Sĺňavy, který se konal ve sportovní hale Gymnázia Pierra de Coubertina v lázeňských Piešťanech. I přes nepřízeň počasí přijelo startovat 26 klubů z Čech, Moravy, Slovenska a Maďarska. Břeclaváci přivezli tyto cenné kovy: 3x zlato, 3x stříbro, 4x bronz a v celkovém hodnocení klubů skončili na třetím místě!

Ihned po příjezdu se na start postavily nové veslařské naděje ročníků 2004 a 2005, které skončili ve svých závodech následovně: Štěpán Melský – třetí, Ema Helešicová – první a Kateřina Kouřilová – druhá. Dále následovala Tereza Melská v závodě žaček mladších 2003, která vybojovala bronzovou medaili. Stejného umístění dosáhl Matěj Helešic v závodě žáků mladších. Ten byl v závěru mocně dotahován Timonem Vlašicem, jenž zaostal na čtvrtém místě pouze o 0,6 vteřiny. Dále se na 7., 8. ,a 9. místě seřadili další naši závodníci – Lukáš Skuhravý, Danny Kubík a Jan Turek. Lukáš Nešpor po dobrém začátku skončil nakonec v druhé polovině startovního pole.

Petr Polášek v silně obsazeném závodě žáků 2003 projel cílem na šestém místě a po nemoci se opět dostává do formy. Druhé vítězství přivezla Tereza Hlavinková z kategorie žaček starších 2001, která si přijela do cíle pro zlatou medaili ve stejném čase jako její soupeřka z Olomouce. První závody absolvovala v závodě žaček nejstarších Marie Ivičičová. Její konečné osmé místo je příslibem do budoucna. Z žáků starších nesmíme opomenout další začínající naděje: Lukáš Rylich – čtvrté, Šimon Odehnal – dvanácté a Adam Jurčík třinácté místo. V následném silně obsazeném závodě žáků nejstarších skončil Dalibor Neděla na patnáctém místě a utvořil si svůj časový osobní rekord.

Posun v osobním čase si utvořil také dorostenec Matouš Helešic – třinácté místo, za kterým přijel na šestnáctém místě Radim Dovrtěl. Třetí zlato vybojovala rozvážnou jízdou juniorka Marie Hlavinková, která zde startovala z plného tréninku. Zklamání bylo u Markéty Nedělové, která po nadějném začátku (když bojovala o medaili), nevydržela započaté tempo a skončila sedmá.
Mezi juniory si pro stříbrnou medaili a svůj nejlepší osobní čas přijel Ríša Rampula a pro bronz jeho bratr Petr Rampula. Poslední startoval muž lehké váhy Aleš Suský, jenž přijel na druhém místě za favorizovaným Lukášem Babačem z Piešťan.

Nejdůležitější závod zimní sezóny nás čeká 16. 2. 2014 – Mistrovství ČR v Ústí nad Labem, kde startují pouze vybraní závodníci s nejlepšími časy.