MČR na dlouhé dráze

8. 4. 2019

První mistrovské tituly letošní sezony si mezi sebe v sobotu rozdělili veslaři v Labe Aréně ve Štětí. Z tradičního místa konání se sem totiž z důvodu stavebních prací na Vraňansko-hořínském plavebním kanále přesunul jubilejní dvacátý ročník Mistrovství České republiky na dlouhé dráze. A nechyběli při něm ani břeclavští závodníci. Na medaili však tentokrát nedosáhli.

Nejblíže jí byla Markéta Nedělová, které bronz v ženské kategorii unikl jen o vlásek. Rozdíl mezi třetím místem, které pro sebe nakonec „urvala“ Alena Schejbalová ze Slavie Praha, a neoblíbenou čtvrtou příčkou činily pouhé tři desetiny sekundy!

V disciplíně dvojek bez kormidelníka mužů se nově představili Dalibor Neděla s Alešem Pospíšilem. V hodnocení závodníků do třiadvaceti let se břeclavská dvojice umístila na pátém místě, což pro ni znamenalo celkové osmé místo.

Slušné výkony předvedli dorostenci. V dresu SVK do závodu v nových sestavách nastoupily hned tři dvojky. Nejlépe se vedlo Marku Dvořákovi s Matějem Haladym, kteří skončili sedmí. Těsně za nimi dojeli Martin Ježek s Petrem Poláškem a jedenácté místo z celkem šestnácti startujících brali Matěj Kašík s Adamem Mauričem.

V nabitých disciplínách skifů dorostenek a skifů juniorek měla Břeclav také své zastoupení. Karla Knötigová se mezi 55 startujícími umístila na 38. příčce, Anna Balgová mezi 41 závodnicemi skončila 28. Dvojskify dorostenek se na programu mistrovství objevily vůbec poprvé. Příležitosti startovat v této nové disciplíně využily Tereza Melská se Sabinou Skoumalovou a doveslovaly si pro sedmé místo.

Loňský junior Adam Dalibor Jurčík obsadil mezi skifaři v kategorii mužů lehkých vah 14. příčku (11. místo do 23 let). Lukáš Nešpor a Patrik Ptáčník na dvojce juniorů svým výkonem uzavřeli výsledkovou listinu (13. místo).