Martin Mikýsek obhájil titul

15. 1. 2012

ČVK Pardubice a DTJ – Hradecký klub veslařů ve spolupráci s ČVS hostili tuto neděli 8. ledna XIX. MČR dospělých a III. kolo Poháru mládeže v jízdě na veslařském trenažéru. Mistrovství hostila nově otevřená sportovní hala v Pardubicích.

Šampionát byl oproti minulým letům o měsíc posunut. Důvodem jsou letošní olympijské hry v Londýně a s ní související změny v termínech výcvikových táborů reprezentantů. Diváci na startu viděli kompletní českou špičku včetně všech kvalifikovaných posádek na OH. Lákadlem byl start vicemistra světa Ondřeje Synka, který se divákům odvděčil novým českým rekordem v čase 5:40,9.

Titul mistra ČR pro břeclavské barvy po loňském úspěchu s přehledem obhájil Martin Mikýsek v závodě mužů lehkých vah do 23 let. Protože tento závod se jel společně i s muži staršími, soupeřil Martin hlavně s bratry Vetešníky z pražské Dukly. Od startu se držel v jejich těsné blízkosti a další soupeře k sobě nepustil až do samotného cíle. V konečném součtu to znamenalo, že Martin skončil celkově na třetím místě a ve svém závodě mužů do 23 let obhájil loňský titul! V tomto závodě startoval také Aleš Suský, který po rychlém začátku bojoval o třetí místo, ale 700 metrů před cílem neunesl tíhu atmosféry závodu a vyčerpání a ze závodu odstoupil.

V silně obsazené kategorii dorostenců získal další vítězství Lukáš Helešic, který si tímto zajistil i celkově vítězství v Českém poháru. Pohár za celkové vítězství si převezme 19. února při Mistrovství ČR v mládežnických kategorií. V dorostencích startovali také bratři Rampulové – Petr pro bolesti zad ze závodu odstoupil, Richard skončil na 15. a David Halady na 19. místě.

Břeclavské dorostenky tentokrát bojovali se střídavými úspěchy. Marie Hlavinková pasovaná do role favoritky po dlouhodobém tréninkovém výpadku bojovala jak s časem, tak i s množstvím stejně výkonných dorostenek. Nakonec skončila na méně uspokojivém sedmém místě. Podceňovaná Markéta Nedělová si po maximálním výkonu zlepšila své maximum o 8 vteřin a dala tak recept ostatním, jak přistupovat k samotnému závodu (14. místo). Robina Bolečková 17. místo a Eva Šragová 20. místo.

Jako poslední startovali veteráni a nevedli si špatně.

Karel Vaněk (stříbro) v kategorii 60+ zabojoval a dělila ho necelá vteřina za úřadujícím mistrem ČR Václavem Zoubkem z Prahy. Zdeněk Šil v kategorii 50+ skončil na bronzové příčce.