Markéta Nedělová vítězně na regatě v Amsterdamu, v červenci ji čeká mistrovství světa do 23 let!

28. 6. 2017

Veslařka Slováckého veslařského klubu Markéta Nedělová se o uplynulém víkendu (24. – 25. června 2017) zúčastnila s reprezentačním výběrem do 23 let mezinárodní veslařské regaty Aegon Koniklijke – Holland Beker v holandském Amsterdamu.

Hlavní město Nizozemska na regatě přivítalo i takové borce, jakými jsou olympijští medailisté z Ria Damir Martin z Chorvatska nebo náš Ondřej Synek, který svého chorvatského soupeře dokázal v Holandsku porazit. Mezi ženami se zase objevila například novozélandská mistryně světa Emma Twigg.

Markéta si na regatě v kategorii do 23 let vedla skvěle a především sobotní závod se jí vydařil nad očekávání, když nedala svým soupeřkám šanci a suverénně zvítězila. Náskok si vypracovala hned po startu a zvyšovala jej až do cíle na konečných 7 sekund před druhou veslařkou. Počasí závodníkům příliš nepřálo, veslovalo se v silném větru a vlnách. Markéta toto počasí nemá příliš ráda, a proto je její prvenství o to cennější.

Nedělní závod se jí tolik nevydařil, ještě na kilometru vedla, ale nakonec skončila až šestá.

Pozornosti čtenáře by neměl uniknout ani fakt, že v nedávno zveřejněné nominaci českých reprezentantů, kteří se zúčastní mistrovství světa do 23 let, břeclavská závodnice také nechybí! Markéta se se světovou konkurencí poměří na skifu, a to třetí týden v červenci v bulharském Plovdivu. Svou účastí na mistrovství světa tak naváže na břeclavské veslaře Martina Mikýska, Davida Malíka, Jakuba Starnovského nebo Lukáše Helešice.