Markéta Nedělová mistryní ČR na dlouhé dráze!

9. 4. 2018

První, a zároveň velmi důležitý závod sezony za sebou mají veslaři Slováckého veslařského klubu. Devatenáctý ročník Mistrovství České republiky na dlouhé dráze, šestikilometrového klání dorosteneckých, juniorských a seniorských kategorií, uspořádal Český veslařský svaz spolu s Klubem veslařů mělnických 1881 tradičně na plavebním kanále v Hoříně u Mělníka. Sobotní počasí nebylo k veslařům příliš přívětivé – foukal silný protivítr, který činil už tak náročný závod ještě nepříjemnějším.

Závodní program svým startem zahájily dvojky juniorů. Slovácký veslařský klub měl mezi nimi silné zástupce, Dalibora Nedělu s Alešem Pospíšilem. Chlapci však, podobně jako v minulém roce, nebyli schopní medailové ambice proměnit ve skutečnost a museli se spokojit s šestým místem a ztrátou přibližně dvaceti sekund na bronzovou příčku. Těšit je ale může fakt, že si svým výkonem zajistili místo na kontrolních závodech, které proběhnou za čtrnáct dní v Račicích a kde se rozhodne o složení letošní dorostenecké, juniorské a seniorské reprezentace.

V kategorii dvojek dorostenců se v břeclavském dresu představily tři nově složené posádky. Nejúspěšnější z nich byla dvojice Petr Polášek, Martin Ježek, která skončila desátá, a pravděpodobně také dostane možnost startovat na kontrolních závodech. Zbývající dvě břeclavské lodě uzavřely výsledkovou listinu, když obsadily čtrnáctou (Patrik Ptáčník, Matěj Helešic), respektive patnáctou (Zdeněk Čech, Adam Maurič) příčku.

Mezi juniorskými skifaři se na start jako jediný ze Slováckého veslařského klubu postavil Adam Dalibor Jurčík, který cílem projel jako sedmatřicátý.

Ve startovní listině sedmapadesáti dorostenek nechyběla ani jména Karly Knötigové, loňské starší žačky, a Anny Balgové. Karle po skončení závodu patřila čtyřicátá devátá příčka, Anna byla padesátá třetí.

Úspěchu a medailové radosti se Slovácký veslařský klub dočkal až na závěr programu. Markéta Nedělová předvedla v závodě skifařek trpělivý výkon a v kategorii žen do třiadvaceti let nedala nikomu šanci. S náskokem téměř půl minuty na druhou Annu Žabovou ze Slavie Praha zvítězila, a stala se tak mistryní republiky na dlouhé dráze. V celkovém hodnocení kategorie žen pak obsadila slušnou pátou příčku, mimo jiné za olympioničkami Kristýnou Fleissnerovou a Lenkou Antošovou. I Markétu tak v Račicích za čtrnáct dní čekají kontrolní závody.

V Hoříně mimo závodníků Slováckého veslařského klubu o co nejlepší umístění bojovali i tři jeho odchovanci a nedávní členové – Magdalena Novotná, Anežka Buzrlová a Lukáš Helešic. Magdalena v dresu Pardubic, kam odešla za lepšími tréninkovými podmínkami a studiem, skončila v závodě skifů dorostenek na velmi slušném šestém místě. Anežka, hostující do podzimu v pražském Bohemians, obsadila mezi skifařkami patnáctou příčku a Lukáš Helešic spolu se svým parťákem Jakubem Podrazilem potvrdili roli favoritů, když v závodu dvojek mužů s pohodlným náskokem téměř třiadvaceti vteřin zvítězili.