Lukáš Kašík je vicemistrem ČR

25. 6. 2019

O minulém víkendu se konalo MČR žactva v Račicích. Toto Mistrovství počtem účastníků bohatě naplní třídenní maratón. Už jenom start 44 párových čtyřek starších žáků představuje mobilizaci závodníků, trenérů, rozhodčích a dalšího nezbytného doprovodu. Čtvrteční pořad začínal neplánovanou přehlídkou hasičského zásahu při vytahování auta jednoho z účastníků, které, nezajištěné, sjelo z hráze až do Račického kanálu. Během oficiálního programu se poté mezi množstvím diváků objevil i fotograf Jan Saudek s partnerkou.Všichni se snažili dostat do nedělních finálových závodů, aby se i doma mohli dívat na YouTube na celý pořad mistrovství, jak to vlastně všechno probíhá. Břeclavská výprava byla letos nejmenší, jakou kdy pamatujeme. Onemocnění těsně před odjezdem a neúčast žaček způsobilo, že se celá výprava vešla do jednoho mikrobusu.

Přes všechny potíže nakonec jedna medaile cinkla. A to stříbrná! V kategorii jedenáctiletých mladších žáků dojel na druhém místě Lukáš Kašík. Přes suverénní postupy z rozjížděk a semifinále našel svého přemožitele Lukáš až ve finále v podobě závodníka z Mělníka. Na finále se trochu změnil vítr, nepovedl se start a bojovat se muselo až do cíle. Vynikajícím finišem se břeclavský závodník dotáhl na vedoucího veslaře, ale na víc už nezbývalo sil. Navíc musel odrážet snahy lodí jedoucích v těsném sledu. Na třetím místě dojel letošní mistr Moravy Lukáš Kolajta.

Celé mistrovství nebylo pro veslaře SVK Břeclav jenom o skifu. Na začátku si všichni, František a Denis Zaliberovi, Martin Rejda, Lukáš Kašík, společně s děvčaty z Přerova dojeli na párové osmě, kterou kormidloval Marek Husařík, pro druhé místo. Škoda, že v této lodi nejela i dvě břeclavská děvčata, třeba by výsledek byl ještě lepší.

Párová čtyřka mladších žáků byla poznamenána nemocí, přesto postup do velkého finále byl v nabité konkurenci velkým úspěchem, který ale lepší než šesté místo nepřinesl. Marek Husařík ještě dojel na skifu ve finále C na čtvrtém místě. Naopak největším zklamáním bylo vystoupení dvojčat Zaliberových, kteří vypadli hned v rozjížďce.