Lukáš Helešic vybojoval na OH v Rio de Janeiro skvělé sedmé místo, gratulujeme!

25. 8. 2016

Odchovanec břeclavského veslování Lukáš Helešic vybojoval se svým parťákem Jakubem Podrazilem na olympijské regatě v Riu skvělé sedmé místo. Na dvojce bez kormidelníka se postupně z rozjížďky a opravné jízdy dostali do semifinále, odkud se jim do bojů o medaile postoupit nepodařilo. Skvělým představením ve finále B, které ovládli, však pro Českou republiku vybojovali jedno z nejlepších umístění z celé olympijské výpravy – sedmé místo!

Část tohoto úspěchu po právu patří i SVK Břeclav a trenérům, kteří Lukáše vedli od jeho prvních krůčků až po výborný olympijský výsledek. Připomeňme, že pod vedením trenéra Josefa Akaie ještě v břeclavském dresu Lukáš Helešic spolu s Jakubem Starnovským (rovněž SVK Břeclav) v roce 2013 vybojovali stříbrnou medaili na ME juniorů v Minsku. O rok později Lukáš ve dvojici s pardubickým Miroslavem Jechem získali opět juniorské stříbro na ME v Hazenwinkelu a následně triumfovali na MS juniorů (vše na dvojce bez kormidelníka) v Hamburku, odkud Lukáš do Břeclavi přivezl zlatou medaili.

Na výsledcích Lukáše Helešice nebo Jakuba Starnovského je vidět, že pokud mladý veslař zcela propadne kouzlu veslování, může i v malém břeclavském klubu dosáhnout takových výsledků, které mu umožní pokračovat v závodní kariéře na vrcholové úrovni – jako třeba Lukáš dnes v Dukle Praha.

Ještě jednou gratulujeme ke skvělému výsledku a vynikající reprezentaci České republiky!