Lukáš Helešic se stal vítězem na dlouhé trati

14. 4. 2014

První mistrovské tituly ve veslařské sezóně se rozdělovaly na Hořínském kanále u Mělníka. Za téměř ideálního počasí se v rámci XV. Mistrovství ČR 2014 na dlouhé dráze prostřídali zástupci všech věkových kategorií od dorostenců výš.

Pro břeclavské veslování v juniorské kategorii se objevuje opět silná dvojka bez kormidelníka, ve které jezdí zkušený Lukáš Helešic doplněný pardubickým Miroslavem Jechem. Tato posádka zvítězila s neuvěřitelným náskokem 1:12 před druhou lodí Praha Smíchov a má nakročeno mílovými kroky do juniorské reprezentace ČR.

Mezi juniory skifaři se svým devátým místem nominoval na kontrolní závody Petr Rampula a na třinácté pozici jeho bratr Richard taktéž nebude za čtrnáct dní na kontrolkách chybět. Jejich kolegyně skifařky juniorky si pozice rozdělily takto: Marie Hlavinková skončila stejně jako Petr Rampula na devátém místě a na kontrolní závody postupuje. Patnáctá Markéta Nedělová se bohužel na závody o reprezentační dres nenominovala.

V kategorii dorostenců se závod moc nepovedl břeclavským bratrům Ondrovi a Jakubovi Klimovičovým, kteří skončili ve dvojce bez kormidelníka na 20. místě a těsně i jim unikla nominace na kontrolní závody. V kategorii skifů dorostenců přijeli všichni naši zástupci Radim Dovrtěl, Petr Schmidt a Matouš Helešic získávat do Hořína hlavně zkušenosti s vytrvalostní tratí a skončili v druhé půlce startovního pole.

Anežka Buzrlová, která startuje prvním rokem v kategorii žen, skončila celkově dvanáctá a v kategorii do 23 let na místě sedmém. O jednu příčku lépe skončil Aleš Suský v kategorii mužů lehkých vah.