Loučení s trenažéry

4. 3. 2012

Na závěr zimní trenažérové sezony, před začátkem závodů na vodě, se v budově Gymnázia Andreja Sládkoviča v Banské Bystrici konal již 13. ročník Mezinárodního mistrovství Slovenska v halovém veslování. Během celodenního programu se představili závodníci z České republiky, Slovenska, Maďarska a Ruska. Součástí tohoto mistrovství bylo vyvrcholení slovenského středoškolského poháru a soutěž hasičských sborů v jízdě na trenažéru. Z břeclavských se zúčastnili hlavně nejmladší, kteří nemají moc možností si v zimě zazávodit. Starší věkové kategorie se připravují na hlavní sezonu již na vodě.

Hned v první kategorii mladších žaček měli břeclavští své želízko v ohni. Tereza Hlavinková svedla souboj s o rok staršími závodnicemi a nakonec si přijela pro bronzovou medaili. Následoval závod mladších žáků, kde měli břeclavští dva zástupce. Janu Holbíkovi se nepodařilo porazit pouze favorizovaného olomouckého závodníka a vybojoval si tedy druhou příčku. Dalibor Neděla se celou dobu dotahoval na bronz, ale bohužel dokázal získat jen nepopulární bramborovou medaili.

Starší žáci Jakub Klimovič, Ondřej Klimovič a Radim Dovrtěl obsadili 7., 9. a 10. místo, přičemž Ondřej se poprvé dostal s časem pod 4 minuty a také Radim si zajel svůj osobní rekord.

Družstvo dorostenek se představilo v téměř kompletní sestavě. Marie Hlavinková opět potvrdila své kvality a vyrovnaným výkonem obsadila druhé místo, kdy odešla poražena pouze suverénní závodnicí z Maďarska. Další zástupkyně oddílu Eva Šragová s Markétou Nedělovou již započaly přípravu na vodě a proto nebyly stoprocentně připraveny na trenažér. Nakonec z toho bylo 5. místo v případě Evy a 6. místo v případě Markéty, která nedokázala navázat na řadu zlepšených časů v předešlých závodech.

Sportovní úspěchy SVK završila v kategorii žen Petra Pafkovičová, která i přes delší tréninkovou pauzu dokázala zajet svůj tradiční čas a od pořadatelů si převzala bronzovou medaili.