Kontrolní závody: 4 z 5 břeclavských posádek obléknou reprezentační dres!

5. 5. 2017

O víkendu 22. a 23. dubna reprezentovalo Slovácký veslařský klub Břeclav na kontrolních závodech v Račicích celkem 5 posádek. Někomu se vedlo lépe, někomu hůře, ale celkově lze „kontrolky“ rozhodně hodnotit jako povedené – reprezentační dres na sebe v této sezóně totiž obléknou hned 4 naše posádky!

Výborné výkony podávala v průběhu obou dní dorostenka Magdalena Novotná, která na skifu „vypálila rybník“ i o rok starším, zkušenějším závodnicím, když ve finále A dojela druhá. Znamená to pro ni tedy místo v dorostenecké reprezentaci a start na závodech Olympic Hopes Regatta (tzv. CEFTA). Po poradě trenérů byla na tuto akci nominována jako skifařka.

Nadějně po přímém postupu z rozjížďky do semifinále vypadala také juniorská dvojka Dalibor Neděla, Aleš Pospíšil. Semifinále jim ale nevyšlo podle představ a spadli jen do finále B. Tam si však kluci spravili chuť vítězstvím a nakonec i oni dostali spolu s právě se formující juniorskou reprezentací možnost startovat na mezinárodní regatě v Mnichově o tomto víkendu.

Dvojka dorostenců Patrik Ptáčník, Samuel Polach se přes síť rozjížděk, opravných jízd a semifinále dostala do finále B, kde skončili těsně druzí, čímž si také zajistili start na CEFTě, ovšem „pouze“ v „béčkové“ posádce.

Komu se kontrolní závody vůbec nepodařily, je dvojka juniorek Klára Nosková, Leona Balgová, která byla ze sedmi lodí jedinou nepostupující do nedělního finále.

Senioři měli letos díky novému ústřednímu trenérovi jiný závodní systém, než je obvyklé. V pátek odpoledne se jela jízda na čas, na základě jejíchž výsledků byli závodníci nasazeni do sobotních finále. Podle umístění v nich pak byly sestavovány a testovány různé varianty posádek. Markéta Nedělová páteční jízdu na čas, při které panovaly nepříznivé povětrnostní podmínky, zvládla nad očekávání, když postoupila z pátého místa do finále A. Tam se jí naopak příliš nedařilo a dojela sedmá. Na základě několika startů na dvojskifu s různými závodnicemi byla sestavena párová čtyřka žen do 23 let, jejíž je momentálně náhradnicí. Byla také nominována na mezinárodní regatu v Essenu, která se uskuteční o víkendu 13. – 14. května a kde bude startovat jak na skifu, tak i na párově čtyřce a dvojskifu.