Kompletní sada medailí z Piešťan!

17. 2. 2020

V sobotu se břeclavští veslaři zúčastnili veřejné halové regaty na veslařských trenažérech O pohár Sl’ňavy. Získali kompletní sadu medailí – jedenkrát zlato, jedenkrát stříbro a třikrát bronz.

Gabriela Snopková v kategorii starších žaček ročník 2006 prokázala roli favoritky a po těžkém boji „strhla“ vítězství na svoji stranu, když svou největší soupeřku ze Šintavy porazila o 1,2 vteřiny.

Velkého úspěchu dosáhl v hlavním závodě mužů Aleš Pospíšil. Ten se svou taktickou jízdou postupně propracoval na stříbrnou pozici, kterou si ve finiši bezpečně udržel.

Adam Dalibor Jurčík zde startoval v kategorii mužů lehkých vah s cílem zlepšení si svého osobního času. To se sice nepodařilo, ale nakonec to stačilo na bronzové umístění.

Mladší žák Lukáš Kašík prokázal duši „závoďáka“ a bronzovou medaili si udržel před čtvrtým veslařem z Piešťan o 0,7 vteřiny. Ve stejném kategorii startoval i Jirka Třináctý, který si dovesloval pro velmi slušné šesté místo.

Naše juniorka Karla Knötigová, medailistka z nedávného ME na trenažérech, byla po vyčerpávajícím závodě nakonec s bronzem velmi spokojená.

V nejvíce obsazeném závodě dorostenců si Matěj Kašík zajel svůj nejlepší osobní čas (7:01,2), zlepšil se o neuvěřitelných 7 vteřin a obsadil šesté místo. Stejně staří Michal Kos (36. místo) a Marek Husařík (38. místo) přijeli do Piešťan především sbírat cenné zkušenosti.

Neztratila se zde ani Petra Kováříková, která svým 11. místem v kategorii starších žaček ročníku 2007 ukázala svůj potenciál pro budoucí soutěže.