Kompletní sada medailí z mezinárodního mistrovství ČR juniorů a seniorů

7. 7. 2015

Týden po mistrovství ČR žactva a dorostu a v době, kdy se ve veslařském areálu v Břeclavi konala Neckyáda, bojovali členové SVK o posty nejvyšší na mezinárodním Mistrovství ČR juniorů, seniorů B a seniorů A ve Sportcentru Račice na umělém veslařském kanále. V tropickém vedru si svoji výkonnost na republikovém šampionátu porovnali jak juniorští tak i seniorští reprezentanti ČR, Slovenska, Chorvatska, Slovinska a také Rakouska. Břeclavští opět zabodovali a přivezli jeden titul mistra ČR, 1x stříbro, 1x bronz a další titul v dresu pražské Dukly získal břeclavský odchovanec Lukáš Helešic na dvojce.

Lukáš Helešic byl se svým kolegou Jakubem Podrazilem horkým favoritem na titul. Protože za týden startují na světovém poháru v Lucernu a na mistrovství ČR startují z plného tréninku bez dolaďování, závod si představovali v klidném tempu. Jejich největší soupeři z Rakouska s nimi bojovali až do cíle a Lukáš s kolegou z Dukly se pořádně zapotili, než titul a medaile získali. V cíli byl rozdíl na rakouskou posádku 0,8 vteřiny.

Druhou zlatou medaili získala Anežka Buzrlová v osmě žen v silném moravském společenství. Tato posádka porazila hlavní soupeřky z pražské Slávie, která letos získala vítězství na slavných Primátorkách o dvě délky lodě. Další medaili (a to stříbrnou) má v držení opět Anežka Buzrlová, a to ze závodu čtyřek bez kormidelníka. Po slibném startu se cca po 500 metrech ujala posádka Slávie vedení, které již nepustila.

V ostře sledovaném závodě párových čtyřek mužů nám zacinkala bronzová medaile. Aleš Suský vybojoval bronz se závodníky z Pardubic. Markéta Nedělová s Anežkou Buzrlovou startovali ve dvojskifu do 23 let. V boji o třetí místo byla lepší posádka z LS Brno a naše posádka tak skončila čtvrtá. Ve dvojskifu mužů lehkých vah dopadli stejně Petr Rampula s Alešem Suským, když v souboji o bronz podlehli bratrům Atarsiovým z Otrokovic. Oba výše jmenovaní startovali také v závodě skifů ve finále A. Petr Rampula v závodě skifu seniorů B skončil na šestém místě a Aleš Suský ve skifu lehkých vah na místě pátém.

Skif žen a finále B bylo záležitostí Markéty Nedělové, která zvítězila s jasným náskokem a celkově jí patří sedmé místo. Junioři Petr Schmid a Jakub Klimovič startující prvním rokem v kategorii juniorů se ve dvojskifu neprobojovali do dalších bojů z rozjížděk a ve čtyřce párové skončili na desátém místě.