Juniorská dvojka sebrala titul seniorským posádkám

16. 7. 2013

V Třeboni na rybníku Svět se o víkendu konalo Mistrovství ČR seniorů do 23 let a veteránů. Za ideálního a slunečného počasí se břeclavským zástupcům dařilo.

Nejhodnotnější výsledek je zlato naší juniorské dvojky bez kormidelníka s náskokem 11 vteřin před stříbrnou posádkou. Brali jsme tyto závody jako přípravu a poslední závody před nadcházejícím MS v Litvě. Cestu k titulu nám usnadnila neúčast posádky z Dukly Praha, ale i tak je výsledek a i čas na slušné úrovni.

Další medaili v seniorské kategorii přivezla, zatím ještě dorostenka Marie Hlavinková, taktéž na dvojce bez kormidelníka. S Terezou Škvorovou z Bohemians Praha, se kterou získaly před 14 dny titul v dorostenkách, překvapily a přijely si pro stříbrné medaile za reprezentační lodí z pražské Slávie.

V závodě čtyřek párových žen startovala Marie Hlavinková s Markétou Nedělovou, závodnicí ze Slávie Praha a LS Brno. V těžkém závodě se jim bohužel nepodařilo na další medaili dosáhnout a skončily na nepopulárním čtvrtém místě.

Ve veteránské kategorii jako první nastoupil skifař Zdenek Šil, který vybojoval stříbrnou medaili. Za dvě hodiny nastoupil Zdeněk Šil s Karlem Vaňkem do dvojskifu veteránů kategorie E a společně získali bronz. V napínavém závodě osem veteránů v kategorii G zvítězil Karel Vaněk ve společenství s veterány Olomouce a Ostravy.

Dalšího vítězství dosáhla naše jediná břeclavská zástupkyně veteránek Slávka Kouřilová se Zdeňkem Šilem na dvojskifu MIX. Slávka Kouřilová dále zvítězila ve čtyřce párové společně s veslařkami z LS Brno a s Jarmilou Myslíkovou z Hodonína na dvojskifu v kategorii B.

Těmito závody začínají pro většinu našich aktivních veslařů prázdniny. Ti nejmenší mohou navštěvovat příměstský veslařský tábor, který se koná v ranních a odpoledních hodinách v prostorách našeho veslařského klubu. Junioři Lukáš Helešic a Jakub Starnovský se (zatím v Břeclavi) tvrdě připravují na MS juniorů. Za týden odjíždí na závěrečné soustředění do Račic u Prahy.