Juniorka Knötigová stříbrná na Mistrovství Evropy

13. 1. 2020

V sobotu 11. 1. se v Praze konala velká mezinárodní sportovní akce, Česká republika poprvé hostila Mistrovství Evropy v halovém veslování. Závodů na veslařských trenažérech se zúčastnili závodníci z 31 zemí, přičemž mezi těmi méně známými byli i veslaři z Faerských ostrovů.

Slovácký veslařský klub vyslal na tuto významnou sportovní akci, v jejímž rámci se jelo také oficiální Mistrovství ČR, jen 4 závodníky z různých kategoriích.

Nejprve do bojů zasáhla Markéta Nedělová, která si v kategorii žen dojela na Mistrovství ČR pro 6. místo. Závod se už tolik nepovedl jejímu bratrovi Daliborovi, který startoval v kategorii mužů do 23 let a skončil až 36. Ve stejné kategorii se Aleš Pospíšil umístil na 14. příčce, což vrámci Mistrovství ČR znamenalo velmi pěkné 9. místo.

Poslední startující byla břeclavská Karla Knötigová, která letos vstoupila do kategorie juniorek, takže závodila také s děvčaty o rok staršími. Díky horšímu klimatu v hale se Karle moc nepovedl vstup do šampionátu, v závodu na 2 km totiž nedosáhla na svůj osobní čas, což ji dost mrzelo. Vše ale napravila v závodu na 500 m, který se jel pouze hodinu po prvním startu. Nadějná břeclavská juniorka se dokázala zkoncentrovat na tento závod tak, aby ho zajela co nejlépe. Nakonec vybojovala druhé místo a získala tak na ME stříbrnou medaili. Porazila ji pouze závodnice z Maďarska.

Zeptali jsme se Karly Knötigová na její dojmy ze závodu: „Hned po projetí cílem jsem byla hrozně překvapená a šťastná, protože ještě do posledních metrů tratě jsem byla pořád na třetím až čtvrtém místě, ale pak jsem si dala finiš a ono to vyšlo. Fakt mě to dost překvapilo!“

Velkého úspěchu dosáhla odchovankyně břeclavského veslařského klubu Magdaléna Novotná, která v současné době závodí za Pardubice, kde také úspěšně studuje na gymnáziu. V kategorii juniorek byla na trati 2 km celkově třetí a zároveň nejlepší z mezi Češkami, poté zvítězila ještě v závodě štafet. Z Prahy si tedy odvezla hned tři medaile – zlatou a bronzovou z Mistrovství Evropy a zlatou z Mistrovství ČR! Rovněž Lukáš Helešic, který nyní závodí za Duklu Praha zajel na trati 2 km skvělý výsledek, na ME byl celkově šestý, ale z Mistroství ČR má medaili bronzovou.

Výsledky těchto bývalých závodníku břeclavského klubu jsou velkou motivací pro mládež SVK Břeclav.