I SVK měl své zástupce na FISA světové veslařské masters regatě

23. 9. 2017

Ve dnech 6. až 10. září proběhla na slovinském jezeře Bled a v jeho malebném okolí FISA světová veslařská masters regata, které se zúčastnilo více než 4700 závodníků ze 46 zemí světa, čímž byl vytvořen nový rekord co do počtu startujících. Aby se všechny naplánované závody během čtyř dnů vůbec stihly odjet, místo obvyklých šesti drah se závodilo hned v osmi a jednotlivé jízdy byly startovány v tříminutových intervalech. I Slovácký veslařský klub měl na této regatě své zástupce, veterány Karla Vaňka a Antonína Přibila.

Karel Vaněk absolvoval celkem tři závody ve věkové kategorii H, do které spadají veslaři sedmdesátiletí a starší. Na bronzovou medaili dosáhl na čtyřce s kormidelníkem ve společenství závodníků z Hodonína, Mělníku a Olomouce. O necelou sekundu mu pak unikla medaile na mužské osmě. Nakonec usedl opět do osmy, tentokrát „mixové“, tvořené čtyřmi muži a čtyřmi ženami, kde obsadil pátou příčku.

Pro Antonína Přibila spadajícího do věkové kategorie B (závodníci starší 36 let) šlo o první zahraniční závody. Představil se celkem ve čtyřech disciplínách. Na skifu projel cílem jako šestý. Zbylé závody absolvoval ve společenství veslařů z Hodonína, kdy na dvojskifu skončil sedmý a jak na čistě mužské, tak i v „mixové“ párové čtyřce mu patřila neoblíbená čtvrtá příčka. Jak ale sám řekl, důležitější než sbírat medaile je závody si užít a jakožto nováček na mezinárodní scéně nasbírat potřebné zkušenosti.