Hradišťský šestikilák

15. 10. 2015

V sobotu 10. 10. 2015 uspořádal VK Moravia Uherské Hradiště 3. ročník závodu Hradišťský „šestikilák“, který byl spojen s první půlkou testů pro vstup do Sportovního centra mládeže (SCM) pro rok 2016. Pokud závodník do 20 let splní těžký časový limit na vodě i na trenažéru, je přijat do SCM.

Závodilo se na řece Moravě na trati z Babic do Uherského Hradiště a své zastoupení zde měl i veslařský klub SVK Břeclav.

Nejlépe si vedl 25letý skifař lehkých vah Aleš Suský, který zvítězil s náskokem 13,8 vteřin a zdvihl nad hlavu vítězný putovní pohár. V této disciplíně startoval také Petr Rampula, který skončil na slušném osmém místě a limit splnil.

Další, kdo limit splnil, byl Dalibor Neděla ve skifu dorostenců, který v těžké konkurenci skončil na 15.místě. Na 30. místě pak skončil Adam Jurčík a pro zkušenosti si do tohoto testovacího závodu přijel Aleš Pospíšil, který projel cílem na 38. místě.

Nabírat zkušenosti přijela také čerstvě složená juniorská dvojka bez kormidelnice Lea Balgová a Klárka Nosková. Holky skončily na sedmém místě a časový limit SCM jim unikl o 19 vteřin. Vzhledem ke krátké době společných tréninků je zde velký předpoklad pro zlepšování.

Ve skifu žen se představily čerstvé mistryně republiky z MR ve sprintu, Anežka Buzrlová a Markéta Nedělová. Anežka projela cílem na sedmém místě a Markéta na místě desátém.

V závodě nejmladších dorostenek si nejlépe vedla ještě žačka Magdaléna Novotná, které je vzhledem k věku se sedmým místem velmi spokojená. O tři místa za Magdou pak skončila Kateřina Mitričová.

Nyní nás čeká příprava na druhou část testů, která se koná dne 28. 11. 2015 v Olomouci na trenažérech.