Hořín 2011

26. 4. 2011

O víkendu se se na šestikilometrové dráze laterálního kanálu mezi Vraňany a Hořínem u Mělníka uskutečnilo 12. Mistrovství České republiky na dlouhé dráze s mezinárodní účastí. Letošního ročníku, který ve spolupráci s ČVS pořádal Klub veslařů mělnických, se tradičně zúčastnila kompletní česká špička nejen v kategoriích mládežnických, ale i seniorské.

Na startu se objevili všichni účastníci loňského MS včetně mistra světa a Evropy Ondřeje Synka a čtvrté nejlepší skifařky z MS a stříbrné z ME Mirky Knapkové. Tento závod je pro všechny posádky zároveň kontrolou připravenosti na tuto nadcházející sezónu. Na trati kromě českých posádek startovali i švédské reprezentační posádky.

Břeclavští veslaři zazářili v kategorii dorostu, kdy dvojka bez kormidelníka (Lukáš Helešic a Richard Rampula) vybojovala stříbrnou medaili a Jakub Starnovský na skifu bronzovou medaili. Ve stejném závodě skončil Petr Rampula na 11. místě a David Halady na 35. místě.

V závodě skifu dorostenek skončila Anežka Buzrlová na slušném pátém místě a dvojka bez kormidelnice Markéta Akaiová a Dagmar Nováková na místě dvanáctém.

V mužské kategorii lehkých vah startovala kompletní česká špička a naši dva skifaři Martin Mikýsek a Aleš Suský si nevedli vůbec špatně.

Martin si svým šestým a Aleš osmým místem zajistili účast na kontrolních reprezentačních závodech, které se konají za 14 dní v Račicích.