Hlavinková vítězně v Přerově

18. 11. 2012

V prostorách přerovského Veslařského klubu se konalo I. kolo Českého poháru ve veslování na trenažéru. První kolo je vždycky krokem do neznáma, protože závodníci již nastupují většinou ve vyšších věkových kategoriích.

Pro prvoročáky dorostence to představuje dvojnásobnou vzdálenost, než na kterou jsou zvyklí. V případě bratrů Klimovičových, kteří jsou svým prosincovým datem narození v podstatě o dva roky mladší než soupeři, byly závody těžkým oříškem. Jakub dojel 17. a Ondřej 23.

Marie Hlavinková naopak dokázala vynikající připravenost a zvítězila mezi dorostenkami, kdy porazila závodnici z Olomouce a zejména velkou favoritku Šoukalovou z Lysé, která dojela až třetí.

Zdravotní komplikace znemožnily start vítězi loňského ročníku Lukáši Helešicovi. Ten by startoval i s bratry Rampulovými a Davidem Haladym ve vyšší juniorské kategorii. Z břeclavských juniorů se nejvíce dařilo Richardu Rampulovi, který skončil na 10. místě, David Halady dojel 15. a Petr Rampula i díky tréninkovému výpadku 18.

Markéta Nedělová po velmi dobrém začátku závodu v druhé části tratě již ztrácela, ale i přesto ve svém prvním startu mezi juniorkami dojela na slušném 12. místě.

Na závodech v Přerově se představila kompletní republiková špička závodníků mužů lehkých vah včetně závodníků z olympijské čtyřky bez kormidelníka. Svoji suverenitu zde potvrdil Jan Vetešník, který zvítězil před svým dvojčetem Ondřejem a Milanem Viktorou z Hodonína. Svoji příslušnost k republikové špičce v této kategorii potvrdil Aleš Suský, který skončil šestý.

Mezi veterány zvítězil ve své kategorii nad 60 let Karel Vaněk a mezi mladšími veterány dojel Zdeněk Šil druhý.

V naší fotogalerii si můžete prohlédnout pár snímků z těchto závodů: http://www.svkbreclav.cz/fotogalerie/sezona-2012/prerov-i-kolo-cp-trenazer/