Helešic a Starnovský získali evropské juniorské stříbro

26. 5. 2013

O úspěšné završení účasti na Mistrovství Evropy juniorů v Bělorusku se postarali břeclavští veslaři Lukáš Helešic a Jakub Starnovský. Ve finále dvojek bez kormidelníka získali stříbrné medaile.

V závěrečném nedělním dni evropského šampionátu čekalo Lukáše a Jakuba nejdříve semifinále. V něm nastoupili proti lodím Itálie, Slovinska, Maďarska, Lotyšska a Běloruska. Hned po startu šli do vedení, ale v polovině závodu byli na páté, nepostupové pozici. V druhém kilometru zvýšili tempo a s náskokem třech sekund uhájili před maďarskou posádkou třetí místo, které jim zajistilo postup do finále A.

Ve 12:45 místního času odstartovalo finále dvojek bez kormidelníka ve složení Česká republika, Srbsko, Itálie, Rakousko, Slovinsko a Ukrajina. Podle předpokladů se do vedení dostala rakouská posádka, která také zvítězila. V závěrečné čtvrtině závodní dráhy se do tří sekund seřadili všechny ostatní posádky. V infarktovém závěru se naše loď dostala na stříbrnou pozici a tento výsledek uhájila až do cíle. Třetí skončila posádka Srbska.