Helešic a Starnovský jsou nejlepší juniorskou posádkou roku 2013

10. 11. 2013

Tak jako každý rok i letos sportovní svazy bilancují a hodnotí uplynulou sezónu a své úspěchy. O víkendu bilancovali atleti a veslaři. Atletický svaz vyhlásil jako nejlepší překážkářskou šampiónku Zuzanu Hejnovou a veslaři neporazitelného Ondřeje Synka.

Vyhlášení ankety o nejlepší českou veslařskou posádku roku 2013 se konalo v sobotu v Centru pohybové medicíny v Praze. O vítězi hlavní kategorie ale nebylo pochyb. Jedenatřicetiletý veslař pražské Dukly totiž v letošní sezoně vyhrál všechny mezinárodní závody včetně rozjížděk. Skifař Ondřej Synek se počtvrté v kariéře stal nejlepším veslařem České republiky. Nejlepším trenérem byl vyhlášen Milan Doleček starší, pod jehož vedením se Synek připravuje.

Historický úspěch zaznamenal náš veslařský klub. Naši úspěšní borci zvítězili v anketě o nejlepší juniorskou posádku.

Lukáš Helešic a Jakub Starnovský pod vedením trenéra Josefa Akaie mladšího letos s přehledem zvítězili na jarních kontrolních závodech, což byl první impuls jít si cestou v disciplíně dvojka bez kormidelníka. Následná mezinárodní regata v Mnichově potvrdila kvalitu posádky a bezpečné vítězství na mezinárodní regatě v Brně upevnilo nominaci mistrovství Evropy, které přineslo šok v podobě titulu vicemistrů Evropy.

Následovala dlouhá příprava, která byla bohužel přerušována dalšími nutnými závody či nominacemi k MS, což mělo přesvědčit svaz o kvalitě posádky. Vše se podařilo. Vítězství na mezinárodní regatě ve Slovinském Bledu, na olympiádě mládeže, mistrovství ČR mužů do 23 let, stříbrná medaile (za mistry Evropy) na mistrovství ČR juniorů a nejlepší čas a výsledek na nominačních závodech před MS. Následovala strastiplná cesta autobusem na MS do Litvy – městečka Trakai u Vilniusu. Na MS se břeclavská dvojka probojovala do velkého finále A a tam porazila své dosavadní přemožitele mistry Evropy z Rakouska a skončila na úspěšném pátém místě, zhodnotil uplynulou veleúspěšnou sezónu trenér Josef Akai.