Generálka na regatu

25. 8. 2014

Tento víkend se jede v Břeclavi na řece Dyji tradiční Slovácká regata. Ta letošní je připomenutím, že Slovácký veslařský klub existuje již devadesát let. Vyzkoušet si před domácími závody svoji aktuální výkonnost odjeli břeclavští veslaři do Třeboně. Tradiční nestálé třeboňské počasí vyvrcholilo nedělním silným větrem, když se dokonce na nějakou dobu nedalo závodit vůbec.

Nejvíc se dařilo mladším žákům v sestavě Petr Polášek, Jan Turek, Tobiáš Mitrič, Timon Vlašic s kormidelníkem Lukášem Nešporem. Ti patřili k úspěšným sběratelům medailí. Polášek vyhrál všechny své závody na skifu, dvojskifu a jejich společný výkon na párové čtyřce byl po zásluze oceněn hezkými medailemi za vítězství.

V sobotu si sáhl na skifu na medaili v juniorech Petr Rampula a v neděli z přerovským Gerhátem na dvojskifu dokonce porazili reprezentační dvojskif.

Dorostencům Jakubovi a Ondřeji Klimovičovým, Radimu Dovrtělovi a Petrovi Schmidtovi se na čtyřkách moc nedařilo, přesto nakonec získali Klimovičovi medaili za vítězství na dvojskifu a Dovrtěl na skifu v jednom z finalových závodů.

Svoji první medaili získal za vítězství v nejtěsnějším rozdíle na skifu Dominik Kučera. Párovka starších žáků Kučera, Rylich, Jurčík a Neděla jela společně vůbec poprvé a do poslední chvíle se přetahovala o třetí místo.

Markéta Nedělová zvítězila s hodonínskou Brázdovou ve dvojskifu žen. V mladších žačkách dojela Dominika Kocmanová na skifu čtvrtá. Pro Katku Mitričovou připravil v den jejich narozenin rybník Svět snad nejhorší podmínky v podobě silného větrů a velkých vln, se kterými se úspěšně vypořádala.

Zveme tímto všechny příznivce do areálu klubu v sobotu 30. srpna od 11-ti hodin a v neděli od 9-ti hodin na závody všech věkových kategorií. Určitě se zde setkáte s juniorským mistrem světa a stříbrným z letošní olympiády mládeže Lukášem Helešicem. V jednání je i účast letošního mistra světa do 23 let Michala Plocka.