Dvě vítězství z finále Českého poháru pro břeclavské veslaře

29. 9. 2014

Finále Mistrovství ČR družstev 2014 pobíhalo v sobotu a v neděli taktéž na račickém kanále. Startovalo zde v každé věkové kategorii pouze dvanáct nejlepších klubů, které v průběhu roku získali nejvíce bodů za umístění svých posádek na oblastních mistrovstvích a Mistrovství ČR. Startuje pouze jedna posádka za klub a jsou to ti nejlepší. Rozjížďky jsou pouze dvě a z každé postupují tři do finále.

Očekávané vítězství vybojoval úřadující mistr světa Lukáš Helešic na dvojce a čtyřce bez kormidelníka s pardubickými veslaři. Druhé místo získala Marie Hlavinková v osmě a čtyřce bez kormidelnice s veslařkami z Olomouce a Slávie Praha. Druzí byli i Lukáš Helešic s bratry Petrem a Richardem Rampulovými a pardubickými veslaři na osmě. Třetí místo ve dvojskifu a na párové čtyřce s Pardubicemi přidali také bratři Rampulovi. Další cenná třetí místa vybojovaly naše ženy Markéta Nedělová a Anežka Buzrlová na čtyřce párové a osmě s veslařkami z Olomouce a LS Brno.

Z žákovských závodů nám z rozjížděk vypadl Jan Turek, který měl velmi silnou rozjížďku a skončil čtvrtý. Se svým časem by ovšem předešlou rozjížďku vyhrál. Dále vypadl, a opět těsně ze čtvrtého místa, dvojskif žaček mladších Magdaléna Novotná a Tereza Melská. Obě jmenované doplnily ve čtyřce párové Petra Křivánková s Dominikou Kocmanovou, kterým se taktéž nepodařilo postoupit do velkého finále. Magdaléně Novotné se ve skifu žaček mladších dařilo lépe a ve finále skončila v těsném dojezdu na pátém místě.

Stejné umístění dosáhli žáci mladší Matěj Helešic s Petrem Poláškem ve dvojskifu. V závodě skončili čtyři lodě v těsném dojezdu v rozmezí 0,2 desetin sekundy! V dalším těsném dojezdu přijela stále se zlepšující posádka čtyřky párové žáků mladších na třetím místě. Jela ve složení Matěj Helešic, Petr Polášek, Jan Turek, Danny Kubík a na kormidle Lukáš Nešpor.