Dvě medaile pro břeclavské veslaře z I. kola poháru v jízdě na trenažeru

11. 12. 2016

Malá skupina veslařů SVK Břeclav odcestovala v sobotu 10. prosince do středočeské Hostivice. Tam se konalo I. kolo Poháru ČR 2016 – 2017 v jízdě na veslařském trenažeru a některým veslařům se nevedlo vůbec špatně.

Nejlepšího výsledku dosáhl v kategorii mužů lehkých vah Aleš Suský, který o jednu vteřinu porazil pražského závodníka z SK Hamr. Aleš potvrdil svoji dlouhodobě výbornou formu, a pokud se zúčastní všech kol Českého poháru, není bez naděje na celkové prvenství.

Letošní poměrně značný výkonnostní skok potvrdila v kategorii žen břeclavská veslařka Markéta Nedělová, která výborným třetím místem dokázala, že její zlepšené výsledky nejsou náhodné. Před sebe pustila pouze závodnice sestry Žabovy ze Slávie Praha, respektive Slávie Děčín. Nechtěnou odměnou za předvedený výkon byla dopingová kontrola, na které Markéta strávila téměř hodinu a půl.

Velmi dobře se v prvním závodě v kategorii juniorů předvedli břeclavští Aleš Pospíšil s Daliborem Nedělou, kteří do juniorské kategorie věkově postoupili teprve nedávno. Aleš potvrdil narůstající výkonnost a nakonec skončil na velmi dobrém čtrnáctém místě z padesátky startujících. O medaili bojoval do poslední chvíle Dalibor Neděla, který překvapil skvělým výkonem a konečným čtvrtým místem. I tak měl z pomyslné bramborové medaile radost a oba nadějní břeclavští veslaři ukázali, že i v zimním období poctivě trénují. V kategorii juniorů se představil ještě Adam Dalibor Jurčík, který obsadil 45. místo.

Mezi juniorkami usilovala o co nejlepší umístění Klára Nosková, která mezi jednačtyřiceti startujícími obsadila slušnou osmnáctou příčku.

Do kategorie dorostenek letos postoupila někdejší starší žákyně Magdalena Novotná, která se blýskla velmi slušným časem a konečným sedmým místem. I Magda prokázala, že k tréninku v rámci zimní přípravy přistupuje zodpovědně a její umístění je příslibem do budoucnosti. Poprvé v dorostenecké kategorii závodil Patrik Ptáčník, který mezi osmdesátkou startujících obsadil konečné dělené 49. místo.

Další dvě kola českého poháru v jízdě na trenažeru se jedou v lednu a vrcholem zimní sezóny pro veslaře bude XXIV. Mezinárodní mistrovství ČR 2017, které se uskuteční v Hodoníně.