Double Lukáše Helešice

20. 2. 2012

Seniorská elita českého veslování se připravuje v současné době na olympijskou sezónu v jižních krajích, pro mladší kategorie a veterány zimní trenažérovou sezónu ukončilo Mistrovství republiky které se konalo v domě kultury v Litoměřicích. Současně se jednalo o vyvrcholení soutěže v Českém poháru.

Již jako jasný vítěz ČP startoval v Litoměřicích v kategorii dorostenců Lukáš Helešic, který byl držitelem nejlepšího času a v předchozích kolech odešel poražený jenom v II. kole závodníkem z Rakouska. Jak už to bývá, všichni pořádají hon na toho nejrychlejšího. Lukáš dokázal, že letos je mezi dorostenci nejlepší. Nenechal se strhnout ostrým nástupem soupeřů a od poloviny trati již dominoval a dojel si tak i pro titul mistra republiky. V této kategorii dojel ještě Petr Rampula třináctý, Richard Rampula devatenáctý a David Halady 25. V kategorii dorostenek se výrazně prosazuje Marie Hlavinková, která dojela ve svém prvním roce v této věkové kategorii v kvalitním čase na šestém místě. Eva Šragová dojela 17. a Robina Bolečková 19.

Svoji první sezonu mezi juniory absolvují Jakub Starnovský a Anežka Buzrlová. Starnovský dojel i přes zdravotní indispozice na 16. místě a Buzrlová na místě čtrnáctém. Pro oba je to jenom doklad toho, jaká je ve vyšších věkových kategoriích větší konkurence.

Mezi veterány dojel v kategorii nad padesát let Zdeněk Šil na třetím místě a Karel Vaněk v kategorii nad šedesát let na místě druhém.

Ještě jeden pohár putoval do Břeclavi. V kategorii mužů lehkých vah s vyjel celkově druhé místo v ČP za vyrovnané výkony během jednotlivých kol Aleš Suský.