Dlouhá trať veslařů

16. 4. 2012

Plavební kanál v Hoříně byl i letos místem prvního testu všech věkový kategorií. Na vzdálenosti 6000 metrů startovalo na 350 posádek z celé ČR. Mužské kategorie byly ošizeny o účast některých reprezentantů, kteří startovali na regatě v Itálii. V této věkové kategorii celá příprava směřuje k účasti na OH v Londýně.

Přesto v Hoříně startovali již jistí účastníci OH, sestry Antošovy, které budou startovat na dvojskifu a bratři Vetešníkové, kteří mají vyjetou účast na čtyřce bez kormidelníka. Ti se navzájem porovnali na skifu a úspěšnější byl Jan, který zvítězil o jednu desetinu vteřiny před Ondřejem. Na třetím místě a bronzovou medaili absolutně získal břeclavský Aleš Suský, který se tak současně stal letošním mistrem republiky v kategorii do 23 let.

Dalším velkým úspěchem byla bronzová medaile, kterou mezi 46 startujícími získal v kategorii dorostenců Petr Rampula. V této kategorii odvedl velmi dobrý výkon Kryštof Kouřil, který se svým 18. místem kvalifikoval na kontroní závody. Těsně za tímto postupem dojel na 22. David Halady a 25. Lukáš Košťál.

Velmi dobré je i páté místo Jakuba Starnovského, který startuje v kategorii juniorů prvním rokem. V této kategorii zvítězil s obrovským náskokem jedné minuty Michal Plocek z Uherského Hradiště. Pak už mezi jednotlivými závodníky rozhodovaly vteřiny.

Z bramborové medaile byli určitě zklamaní Lukáš Helešic s Richardem Rampulou. V této věkové kategorii už mládež dospívá a přes zimu vyrojí mnoho dalších kvalitních soupeřů. Stejnou příslušnost k dorostenecké špičce potvrdila Marie Hlavinková, která závodí v této kategorii prvním rokem a dojela na osmém místě. Stejného umístění dosáhla Anežka Buzrlová v kategorii juniorek. Pro dvojku dorostenek Eva Šragová, Markéta Nedělová představovalo páté místo umístění v polovině startovního pole.

Ve fotogalerii nabízíme fotografie z těchto závodů.