Devět medailí z Mezinárodního mistrovství ČR Masters

26. 7. 2019

Po červnových Primátorkách bylo pro veslaře kategorie Masters, tedy závodníky starší 27 let, dalším vrcholem letošní sezóny Mezinárodní mistrovství ČR, které se jelo ve dnech 13. – 14. 7. 2019. Tento závod se již tradičně koná v Třeboni a letos bojovalo na rybníku Svět o medaile 323 posádek ze 42 klubů celkem z 10 zemí. Mistrovství dokonce figuruje v oficiálním kalendáři Mezinárodní veslařské federace.

Nejzkušenější účastníci z břeclavského klubu, Karel Vaněk a Václav Tuček, si přivezli hned tři medaile. Zlatou medaili získali na osmě mix ve společenství s dámami z VK Smíchov Praha a pány z Hodonína a Olomouce. Dalším závodem byla čtyřka s kormidelníkem, kde dojeli ve své kategorii na druhém místě. Na osmě mužů kategorie „I“ si tito pánové opět dojeli pro zlato. Je důležité připomenout, že v každé jízdě, kterou tito dva závodníci jeli, dokázali dokonce porazit mladší soupeře.

Antonín Přibil, který letos poprvé závodí v kategorii „C“, si na skifu vyjel krásné třetí místo, a tedy bronzovou medaili, když ta stříbrná mu unikla jen o půl sekundy. Totéž umístění získal na dvojskifu mix společně s Bárou Janulíkovou, která v současné době hostuje ve VK Smíchov Praha. Třetí medaili do sbírky, a to rovnou zlatou, vybojoval s kolegou Maleckým z Mělníka na dvojskifu v kategorii „B“.

Jediná zástupkyně klubu v ženské kategorii, Slávka Kouřilová, získala zlato spolu se závodnicemi a závodníky z ČVK Brno na osmě mix. Další zlatou medaili pak přidala s kolegyní Radkou Slezákovou z ČVK Brno na dvojskifu žen. Třetí medaili do sbírky, tentokrát bronzovou, získali společně se závodníkem SVK Břeclav Miloslavem Balgou na dvojskifu mix. Miloslav Balga ještě startoval spolu s Pavlem Prajkou ve dvojskifu mužů v kategorii „D“, kde dojeli na pátém místě.

Všichni účastníci mistrovství hodnotili závody velmi pozitivně a přesto, že panovalo vrtkavé počasí, byla atmosféra mezi sportovci přátelská a plná příjemných setkání. Nejlépe to shrnul Pavel Prajka, když oznámil: „Už se těším na příští rok, jen musím víc potrénovat na vodě!“