Deset cenných kovů z mistrovství republiky ve sprintu

25. 9. 2018

Již se stalo tradicí, že ze zářijového Mistrovství České republiky ve sprintu se břeclavští veslaři vrací s několika medailemi. Letos se ziskem deseti cenných kovů stali spolu s ČVK Pardubice třetím nejúspěšnějším „sprinterským“ klubem.

Proti loňskému roku však místo šesti titulů mistrů republiky získali závodníci Slováckého veslařského klubu pouze jeden. Postarali se o něj Dalibor Neděla s Alešem Pospíšilem v disciplíně, které v České republice kralují po celý rok, dvojce bez kormidelníka.

O poznání více je na kontě SVK stříbrných medailí. Hned dvě získaly ženy Anežka Buzrlová a Markéta Nedělová. Zatímco z nepárové čtyřky ve společenství s veslařkami z Hodonína a Brna bylo stříbro spíše překvapením, z párové čtyřky, do které děvčata usedla se sestrami Žabovými ze Slávie, zklamáním. Nepodařilo se jim totiž navázat na vítězství ze třech předchozích šampionátů ve sprintu. Po dvou stříbrných medailích získali také junioři – Dalibor Neděla, Aleš Pospíšil a Lukáš Nešpor spolu se závodníky Hamru a Otrokovic na osmě a poslední jmenovaný s dalším břeclavským juniorem, Adamem Jurčíkem, a veslaři z Jindřichova Hradce na párové čtyřce. Velmi napínavý byl souboj osem dorostenek, ve kterém svěřenkyním Slávky Kouřilové, Anně Balgové, Sabině Skoumalové, Karle Knötigové a Tereze Melské, doplněným veslařkami z Otrokovic zlato uniklo jen o necelou sekundu. Šesté stříbro do sbírky břeclavských veslařů přidali dorostenci Petr Polášek, Martin Ježek, Patrik Ptáčník a Matěj Helešic na nepárové čtyřce.

Ve stejném složení dorostenci usedli také do čtyřky párové a doveslovali si pro bronz. Na druhé místo jim přitom scházela jen půlvteřina. Tato čtveřice doplněná závodníky z ČVK Brno a břeclavským kormidelníkem Zdeňkem Čechem pak přidala třetí místo ještě na osmě. Na závěr úspěšného dne bronzem zkompletoval svou sadu medailí Dalibor Neděla na skifu, když porazil i letošního mistra světa z párové čtyřky a dlouholetého kamaráda, Radima Hladíka z Otrokovic.

V sobotu a neděli následovalo Finále Poháru ČR 2018 ve veslování, které se jezdí na trati klasické délky a které je poslední možností klubů získat body do celoročního hodnocení. Slovácký veslařský klub vyrovnal výsledek z minulého roku a opět obsadil mezi 36 oddíly 13. příčku. Finálová umístění našich závodníků uvádíme níže.

1. místo

4- jři Dalibor Neděla, Aleš Pospíšil + OTRO

2. místo

4- ž Anežka Buzrlová, Markéta Nedělová + HODN + LSBR
8+ jři Dalibor Neděla, Aleš Pospíšil, Adam Jurčík + OTRO + HAMR

3. místo

4x- ž Anežka Buzrlová, Markéta Nedělová + HODN + LSBR
4x+ žcis Matěj Kašík, Hugo Pfeiffer, Jakub Mališ, Matěj Halady, k. Edis Sedláček

4. místo

4x- jři Dalibor Neděla, Aleš Pospíšil, Adam Jurčík, Lukáš Nešpor
4+ žcis Matěj Kašík, Hugo Pfeiffer, Jakub Mališ, Matěj Halady, k. David Rubecký

5. místo

8+ dky Anna Balgová, Sabina Skoumalová, Karla Knötigová, Tereza Melská + OTRO, k. Adam Maurič
2x ž Anežka Buzrlová, Markéta Nedělová

6. místo

8+ dci Petr Polášek, Martin Ježek, Patrik Ptáčník, Matěj Helešic, Adam Maurič, Marek Dvořák, Zdeněk Čech + HODN, k. Adam Jurčík