Čtyři tituly z MR ve sprintu

29. 9. 2014

Ve Sportcentru Račice se v pátek konalo Mistrovství republiky ve sprintu. Protože se oficiální závody ve sprintu jezdí na 500 metrů, je možné vše organizačně stihnout za jeden den. Ráno rozjížďky a po obědě finále. Jeden závod trvá méně než dvě minuty. Do pátečních sprintů zasáhlo šest břeclavských veslařů, kteří vybojovali neuvěřitelnou bilanci: čtyři tituly mistrů ČR, osm stříbrných a jeden bronz. Každý z šesti startujících startoval ve třech rozdílných disciplínách.

Velmi dobře se dařilo juniorům, kteří mají dobrou spolupráci s veslaři z Pardubic. Proto také startovali ve společných posádkách. Nejlépe se dařilo letošnímu juniorskému mistru světa Lukáši Helešicovi, který zvítězil ve dvojce a osmě, dále pak přidal stříbro ze čtyřky bez kormidelníka. Richard Rampula byl také součástí vítězné osmy, dále získal se svým bratrem Petrem stříbro ve čtyřce párové a bronzovou medaili ve dvojskifu. Petr Rampula přidal ještě stříbro ze skifu.

Juniorka Marie Hlavinková zvítězila v osmě společně s veslařky z Olomouce a Bohemians Praha a další dvě stříbra vybojovala ve čtyřce párové a čtyřce bez kormidelníka. V kategorii žen se velmi dobře zapsala Anežka Buzrlová s Markétou Nedělovou, které s veslařkami z LS Brno a Olomouce získaly v osmě a čtyřce párové další stříbrné medaile. Čtvrtou zlatou medaili vybojovala letošní úřadující mistrovská posádka čtyřky bez kormidelnice, ve které vesluje společně se svými kolegyněmi z Olomouce a Uherského Hradiště Anežka Buzrlová.