Čtyři tituly z Mistrovství ČR ve sprintu

30. 9. 2013

Čtyři tituly z Mistrovství ČR ve sprintu, sedm stříbrných a třikrát bronz. Takhle neuvěřitelnou bilanci mají za sebou veslaři SVK Břeclav z pátečního mistrovství ČR ve sprintu. Mistrovství se konalo ve Sportcentru v Račicích, kde jsou naprosto regulérní podmínky pro všechny veslaře. Jelikož se ve sprinterských závodech často stává, že lodě přijíždí v jedné lajně, je v cílové věži nainstalován digitální měřící přístroj, který přesně zaznamenává dojezd každé lodě.

Sprinterská trať měří 500 metrů a veslaři ji na vyšších disciplínách ujedou pod 1:30 minuty. Břeclavští zde opět dokázali, že mají nejlepší starty a ukázali svou sílu. Z malé skupinky osmi závodníků si téměř každý odvezl několik medailí.

Svou sílu dokázali opět naši nejlepší – Lukáš Helešic a Jakub Starnovský, kteří získali titul na dvojce bez kormidelníka a v osmě, ve které byli doplněni Richardem Rampulou a veslaři z Bohemians Praha.

Tímto posledním závodem skončila naší dvojce bez kormidelníka veleúspěšná sezóna, kdy se jejich výsledky (ME, MS, MR Bled, MR Mnichov, MR Brno, Olympiáda mládeže, MČR juniorů, MČR seniorů do 23 let, MČR ve sprintu) nesmazatelně zapíšou do kroniky veslařského klubu SVK Břeclav a břeclavského sportu. Další zlato získala Anežka Buzrlová s Alexandrou Vařekovou na dvojskifu juniorek a dorostenka Marie Hlavinková ve společenství s Bohemians Praha a LS Brno na čtyřce párové.

Stříbrné medaile získala v kategorii juniorek Markéta Nedělová na čtyřce bez kormidelníka s Olomoucí, na čtyřce párové s Anežkou Buzrlovou a veslařkami z pražského Smíchova a na osmě s veslařkami Olomouce. Další druhé místa máme od Marie Hlavinkové ze skifu dorostenek a čtyřky bez kormidelnice ve společenství s Bohemians Praha a LS Brno, Aleše Suského a Marka Režnáka s veslaři z Otrokovic ze čtyřky párové mužů a Lukáše Helešice a Jakuba Starnovského ze čtyřky bez kormidelníka juniorů.

Bronzové medaile získali na dvojskifu juniorů bratři Petr a Ríša Rampulovi. Petr vybojoval další bronz na skifu a poslední bronz juniorka Anežka Buzrlová taktéž na skifu.