Celkově dva poháry v sérii českého poháru do Břeclavi

27. 1. 2014

Břeclavští veslaři jeli do Štětí na závěrečné IV. kolo ČP ve veslování na trenažérech. Při cestě do Štětí nás překvapila chumelenice na Vysočině a mrazivé počasí, které provázelo celý den.

Na trenažérech si nejlépe vedl Lukáš Helešic v kategorii juniorů, který v celém seriálu českého poháru nepoznal hořkost porážky a tímto vítězstvím si pojistil celkové vítězství. Anežka Buzrlová startující prvním rokem v kategorii žen se postupně zlepšuje a její šesté místo a čas naznačuje postupně se zlepšující formu.

Markéta Nedělová a Aleš Suský zde startovali po týdenním pobytu na horách, což podle výkonu moc nepřispělo na vyladění jejich formy. Markéta zaostala 13 a Aleš 10 vteřin za jejich letošním maximem.

I přes to stačil u Aleše jeho výkon na čtvrté místo, a po součtu bodů se celkově v českém poháru udržel na první příčce a na mistrovství ČR v Ústí nad Labem si tak jako Lukáš Helešic převezme pohár za vítězství v sérii českého poháru pro zimní sezónu 2013 – 2014. Markéta dojela na celkově na dvanáctém místě a z dosavadní první příčky hodnocení ČP spadla pod stupně vítězů.

Příští neděli cestujeme na mezinárodní trenažérovou regatu do Piešťan a za tři týdny nás čeká mistrovství ČR v Ústí nad Labem.