Bronzová medaile z Mistrovství ČR i dva poháry putují do vitríny SVK Břeclav

23. 2. 2017

Nejlepší veslaři z České republiky, ale i ze Slovenska, Maďarska či Rakouska se utkali o medaile na XXIV. Mezinárodním mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažeru, které se letos konalo 18. února v Hodoníně. Do samotných bojů o medaile zasáhlo celkem 14 veslařů Slováckého veslařského klubu Břeclav.

Nejlépe se závod vydařil Markétě Nedělové, která se v kategorii U23 umístila na třetím místě a po zásluze si odvezla bronzovou medaili. Navíc si zlepšila i svůj osobní rekord o tři sekundy. Celkově pak mezi ženami skončila na velmi pěkném šestém místě a mezi akademiky na místě čtvrtém, a potvrdila tak letošní velmi dobrou formu v halové sezóně.

Aleš Suský se představil v kategorii mužů lehkých vah, když nastoupil i proti olympionikům z Ria Miroslavu Vraštilovi či Janu Vetešníkovi (oba Dukla Praha) nebo proti čerstvému mistru Evropy Lukáši Babačovi ze Slovenska. V této silné konkurenci stačil Alešův výkon na konečné slušné 11. místo.

Mezi dorostenci reprezentoval SVK Břeclav pouze Filip Pálka, což je rozhodně škoda, protože potenciál dalších břeclavských dorostenců je vyšší, než Filipovo konečné 62. místo. Mezi dorostenkami se tentokrát úplně nedařilo Magdaleně Novotné, která sama jistě pomýšlela na lepší, než 22. místo. Slušnou třicátou pozici vybojovala mezi dorostenkami Kateřina Snopková a čtyřicátá příčka patří Anně Balgové.

Juniorky Leona Balgová a Klára Nosková obsadily 23., respektive 24. místo z celkem 45 přihlášených závodnic.

V kategorii juniorů jsme měli tři želízka v ohni. Dalibor Neděla v nabité kategorii juniorů (71 startujících) obsadil velmi kvalitní sedmé místo, jeho parťák z posádky Aleš Pospíšil byl hned za ním na krásném osmém místě, přičemž oba borci si vytvořili osobní rekordy. Zejména Alešovo téměř osmisekundové zlepšení, kdy byl do závodu nasazen s devatenáctým kvalifikačním časem, je obdivuhodné. A to ještě oba juniory sužovaly aktuální zdravotní problémy s nachlazením a teplotou. Adam Dalibor Jurčík svým výkonem uzavřel výsledkovou listinu.

SVK Břeclav měl svého zástupce také v kategorii muži masters, kde Antonín Přibil ve věkové kategorii 40 – 49 let skončil na čtvrtém místě.

Na samotném mistrovství ČR v Hodoníně byly Aleši Suskému (muži LV) a Markétě Nedělové (ženy) předány poháry za vítězství v Poháru ČR 2016 – 2017 v jízdě na veslařském trenažeru. Aleš i Markéta zvítězili v této dlouhodobé veslařské soutěži (jela se celkem tři kola) po zásluze, když dokázali nasbírat do celkového hodnocení nejvíce bodů ze všech účastníků.

V rámci rozšířeného programu se na MČR v Hodoníně představili také další mladí veslaři SVK, závodníci kategorií mladších i starších žáků a žákyň. Soutěžilo se ve veslařském trojboji, který sestával ze tří disciplín – jízdy na trenažeru, člunkového běhu a tzv. Jacíkova testu (sportovec se musí v daném limitu co nejvícekrát dostat z lehu na nohy a následně do podporu ležmo).

Mezi mladšími žáky (ročník 2005) skončil Marek Husařík na pěkném 8. místě. Nejvíce se dařilo v kategorii starších žáků ročníku 2003 Marku Dvořákovi, který v této nevšední, avšak fyzicky náročné disciplíně skončil na krásném třetím místě, Martin Ježek byl osmý, Vojtěch Kalužík 16. a Ivo Helešic skončil na 22. místě. Mezi staršími žáky ročníku 2004 byl na slušné desáté pozici Matěj Halady, David Rubecký byl devatenáctý.

Ve veslařském trojboji se prezentovaly také naše starší žákyně (ročník 2003), když jich k závodu nastoupilo dokonce pět. Nejlepší, na velmi pěkném 7. místě, byla Sabina Skoumalová, na desáté příčce skončila Jana Chlumecká a hned za ní, jedenáctá, závod dokončila Tereza Melská. Výsledkově tuto trojici ještě doplnily 16. Karla Knötigová a 17. Barbora Suchánková.

Svého zástupce měl SVK Břeclav také v osobě Jakuba Starnovského, který bojoval v závodě univerzitních čtyřek v dresu Vysokého učení technického Brno. Jakub se svými kolegy vybojoval skvělou druhou příčku.

Součástí rozšířeného programu byl i závod nazvaný Masters Top One (závod veteránských kategorií na 1000 m), kterého se zúčastnili z celkového počtu čtyř závodníků hned tři zástupci SVK – zvítězil Michal Novotný, na třetím místě dojel Miloslav Balga a „bramborovou medaili“ si domů odvážel Antonín Přibil.

Mezinárodní mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažeru a jeho doprovodné závody byly vrcholem a pomyslnou tečkou veslařské halové sezony a nyní již závodníky čeká příprava mimo trenažerovny a posilovny – na vodě.