Břeclavští získali putovní pohár

29. 5. 2008

Českým reprezentantům ve veslování, kteří vozí pravidelně medaile z MS i OH, rostou zdární nástupci možná i v břeclavském veslařském klubu. O víkendu totiž mladí veslaři získali Pohár města Hodonína pro nejlepší moravský klub. Kvalitní konkurenci ještě zvýšily dva slovenské kluby a Klub veslařů mělnických.

Dorostenci opět potvrdili svými vítězstvími reprezentační nominaci na mistrovství středoevropských států CEFTA. M. Mikýsek zvítězil na skifu a druhé vítězství získal ve čtyřce párové s J. Akaiem, M. Malíkem, J. Krátkým. Čtyřka, kde Mikýska vystřídal A. Šmerda, dojela na druhém místě za svými brněnskými kolegy z reprezentačního družstva. Dalším úspěšným závodníkem byl Petr Rampula, který si dojel pro zlatou medaili ve skifu a čtyřce párové společně s Richardem Rampulou, Lukášem Helešicem a Janem Ručkou.

Karolína Káňová a Petra Martínková, které jezdí 1. závodní sezónu, si se zkušenějšími soupeřkami zatím neporadily a ve skifech dojely na 3. a 4. místě. Společně s Adrianou Švédovou na čtyřce párové obsadily 3. místo. Čtyřka párová mladších žaček Iveta Horáková, Markéta Akaiová, Robina Bolečková, Dagmar Nováková dojela 2. I přes ztížené podmínky – vysoká hladina řeky Moravy – zvládli nováčci své první závody dobře.

Lukáš Košťál byl 4. ve skifu a skifařky Silva Hirtová 2. a Kamila Krutáková 3. Dvojskif starších žáků Jakub Starnovský, Tomáš Svoboda dojel na 2. místě. Dorostenec Ladislav Jelen obsadil ve finále skifu 4. místo. Dorostenka Petra Pafkovičová společně se závodnicí Hodonína byla ve finále 3. Junior A. Suský zvítězil ve čtyřce párové společně se závodníky Hodonína a ve finále dvojskifu si společně s M. Čapkou dojel pro 3. místo. Další 3. místo získali T. Malinkovič a P. Bortlík na čtyřce. Boj o zisk poháru byl napínavý do posledního závodu osem juniorů, ve kterém zvítězilo společenství Břeclavi – P. Bortlík, Hodonína a Olomouce.