Břeclavští veslaři v Pardubicích

19. 12. 2016

V sobotu 17. 12. 2016 se konaly Pardubické vánoční trenažéry, kterých se zúčastnili také zástupci břeclavských veslařů. Tento tradiční závod je určen především pro všechny kategorie žactva a je to jedna z mála možností, kdy se tito závodníci mohou v zimě porovnat s konkurencí klubů z Čech, Moravy i Slovenska.

Z tohoto pohledu může být velmi spokojená břeclavská starší žákyně Adéla Polášková, která byla mezi stejně starými soupeřkami třetí a odvezla si pod stromeček bronzovou medaili. V kategorii o rok starších závodnic se umístila na výborném 13. místě Sabina Skoumalová, která si zlepšila i svůj osobní rekord. Těsně za ní jako 14. skončila Petra Křivánková, kterou o lepší umístění připravila zdravotní indispozice, jela po nemoci, bez tréninku a oslabená.

Břeclavští žáci, kteří startovali v Pardubicích, jsou všichni úplní nováčci, kteří začali s veslováním teprve na podzim. I přesto mezi nejstaršími žáky dosáhl vynikajícího výkonu Martin Ježek. Umístil se na 10. místě z téměř padesáti startujících. O kvalitě soupeřů svědčí i to, že všichni závodníci, kteří se umístili na prvních třech příčkách, překonali dosud platný rekord tohoto závodu. Další břeclavský závodník stejné kategorie Marek Dvořák dojel na pěkném 26. místě a Ivo Helešic skončil 44. Pro všechny tyto závodníky to byly první závodní zkušenosti ve veslování. Totéž platí o nejmladším břeclavském účastníkovi Michalu Kováčikovi, který se umístil mezi mladšími žáky na 29. místě a dokázal si vylepšit svůj osobní čas.

Závodníky žákovské kategorie čekají v této zimní sezóně ještě závody na Slovensku v Piešťanech.