Břeclavští veslaři úspěšní mimo republiku!

8. 9. 2016

Zatímco Lukáš Helešic si připsal letošní další úspěch na dvojce – titul akademického mistra světa, břeclavský výběr bojoval o posty nejvyšší na alpském jezeru Ossiachersee u města Villach.

Velmi těžká konkurence čekala břeclavské svěřence na tomto jezeře u hranic mezi Rakouskem, Itálií a Slovinskem. Byly zde silné posádky z Německa, Slovenska, Itálie, Chorvatska, Rakouska, Slovinska a přední kluby z Čech a Moravy. Naši veslaři a veslařky zde startovali za odměnu za předvedené výsledky v letošní sezóně. V sobotu se startovalo v rozjížďkách a podle jejich výsledků se posádky rozřadili do nedělních finálových jízd. Počasí a prostředí bylo skvělé a i medaile jsme přivezli.

Z břeclavských si vítězství vybojovala dvojice Dalibor Neděla a Aleš Pospíšil ve čtyřce bez kormidelníka s veslaři z Přerova. Dva výše jmenovaní přidali navíc třetí místo ve dvojce bez kormidelníka a v osmě místo páté, kde posádku doplnili Adam Jurčík, Lukáš Rylich, dva veslaři z Přerova a z Piešťan a za kormidlo zasedl Lukáš Nešpor. Adam Jurčík a Lukáš Rylich startovali také ve čtyřce párové, kde s veslaři z Piešťan skončili ve finále B na třetím místě.

Další úspěch zaznamenala ve skifu žaček Magdalena Novotná, která po velkém boji skončila v hlavním finále na druhém místě za italskou reprezentantkou. Ve finále B potom Anna Balgová projela cílem na šestém místě. Obě skifařky společně ve dvojskifu ovládly B finále a obsadily celkové sedmé místo.

Na starších žácích se poznamenal prázdninový tréninkový výpadek a čtyřka párová ve složení Petr Polášek, Jan Turek, Patrik Ptáčník a Timon Vlašic zde skončila na pátém místě ve finále B. Malou náplastí jsou pak vítězství v závodě skifů v nižších finálových jízdách Petra Poláška (finále B), Jana Turka (finále C) a Timona Vlašice (finále D). Trenér Josef Akai zvítězil ve skifu veteránů po oba dny.

Nyní nás čeká tvrdá příprava na finále Českého poháru v Račicích, další budou startovat na regatách v slovenské Šintavě a v Ostravě.