Břeclavští veslaři úspěšně pokračují v medailovém tažení

24. 12. 2014

Poslední sobotu před Vánoci strávili veslaři již tradičně v jedné z pardubických bank, v jejíž hale se konaly Pardubické vánoční trenažery. Z časových důvodů byly letos vypsány závody jen pro kategorie žactva a veteránů. Břeclavská mládež si i tentokrát vedla velmi dobře.

Petra Křivánková zcela ovládla závod mladších žaček ročníku 2003. Na pětisetmetrové trati zvítězila časem 1:58,9, kterým vylepšila svůj osobní rekord o více než 5 vteřin. Ve stejné kategorii startovala i Tereza Melská, která obsadila velmi slušné 7. místo. Starší žačka Veronika Vrbasová přijela na své první závody sbírat cenné zkušenosti. Kilometrovou vzdálenost dokázala překonat a umístila se 18.

Mezi staršími žáky ročníku 2002 měl SVK Břeclav hned několik zástupců. Nejlépe se dařilo Timonu Vlašicovi, který v konkurenci více než 40 závodníků nestačil pouze na jediného. Druhé místo obsadil velmi dobrým časem 3:55,2. Příslibem do budoucnosti může být 7. místo nováčka Patrika Ptáčníka. Matěj Helešic skončil po delší nemoci 19., jeho jmenovec Šimon Helešic 24. Lukáš Panáček dojel na 26. místě a skupinku břeclavských veslařů uzavřel Lukáš Nešpor 35. místem. Jediným starším žákem ročníku 2001 startujícím za Břeclav byl Lukáš Rylich. Svým 33. místem se umístil za polovinou startovního pole.

Dalšími závody, kterých se žactvo SVK Břeclav zúčastní, bude trenažerová regata v Piešťanech přibližně v polovině ledna.