Břeclavští veslaři jsou nejlepším mládežnickým kolektivem Jihomoravského kraje

25. 4. 2012

Na půdě Masarykovy university v Brně proběhlo slavnostní vyhlašování sportovců Jihomoravského kraje. Reprezentativní prostory a působivý doprovodný program podbarvily slavnostní ráz této akce.

Mezi přímými účastníky byli i břeclavští veslaři. Z nominace 24 mládežnických kolektivů se do nejužšího výběru dostali dorostenci Lukáš Helešic, Jakub Starnovský, Petr a Richard Rampulovi s trenérem Františkem Pafkovičem. Moderátorka České televize Barbora Černošková nechala posledních pět nominovaných kolektivů nastoupit před zraky čestných hostů, početného publika a kamery ČT. Po chvíli napětí všem oznámila, že loňským nejúspěšnějším mládežnickým kolektivem byla právě čtyřka bez kormidelníka SVK Břeclav! Kluci měli obrovskou radost, protože byli při nástupu na podium čteni jako poslední. Nakonec to byli oni, kteří přijímali gratulace a potlesk pro vítěze této ankety. Ceny předával krasobruslař Michal Břežina, který se posléze stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje v seniorské kategorii jednotlivců.

Mezi vyhodnocenými akcemi Jihomoravského kraje byl i Memoriál Ivana Hlinky v hokeji. Tady zvítězila Velká cena Brna motocyklů. Přesto i závěrečná nominace svědčí o dobrém zvuku, který tento hokejový turnaj má.

Po slavnostním vyhlášení měli kluci možnost vyfotit se a podebatovat s mistrem světa v boxu Lukášem Konečným. Ten by určitě dokázal poradit našim lehkovážníkům, jak shodit 14 kilo za měsíc. Vyfocení s veslaři nedomítla ani moderátorka večera, které to s nima moc slušelo.

Fotografie jsou již v naší fotogalerii, autory jsou paní Regina Böhmová, pan Jiří Krabička a Petra Pafkovičová