Břeclavští veslaři budou reprezentovat na významných akcích

22. 5. 2018

Juniorská dvojka bez kormidelníka Aleš Pospíšil a Dalibor Neděla ze Slováckého veslařského klubu Břeclav bude startovat na Mistrovství Evropy juniorů ve Francii. Nominace do Gravelines nebyla vůbec jednoduchá, břeclavští junioři museli nejprve prokázat své kvality na kontrolních závodech reprezentačních výběrů, které suverénně ovládli. Poté startovali na prestižní juniorské regatě v Mnichově, která se konala na tamním olympijském kanále. V Německu se jim vedlo velmi dobře, když dokázali obsadit třetí místo za chorvatskými loňskými mistry světa a dvojkou z Argentiny.

Na základě dosažených výsledků byli nominování na MEJ a v těchto dnech ladí pod dozorem trenéra Josefa Akaie formu na výcvikovém táboře juniorské reprezentace v Račicích. Tito mladí veslaři tak budou opět po čtyřech letech reprezentovat na vrcholné akci břeclavské juniorské veslování. Pokusí se svými výkony navázat na prozatím posledního zástupce SVK na juniorském evropském šampionátu, Lukáše Helešice.

Břeclavské ženské veslování zaznamenalo výrazný úspěch na mezinárodní úrovni, když dvaadvacetiletá Markéta Nedělová vybojovala v kategorii U23 na mezinárodní regatě v německém Essenu zlatou medaili. Představila se spolu s kolegyněmi na párové čtyřce a po zásluze si děvčata doveslovala pro první místo ve své věkové kategorii.

Na základě dosavadních výsledků byla Markéta přeřazena do seniorské ženské reprezentace a nově se připravuje v tréninkové skupině trenéra Kacovského. Markéta momentálně trénuje v posádce párové čtyřky spolu s olympijskou vítězkou z Londýna Mirkou Topinkovou – Knapkovou, která se k veslování vrátila po mateřských povinnostech. Jako malý veslařský zázrak pak na Markétu působila informace, že se na párovce představí na II. kole Světového poháru ve veslovaní v rakouském Linci.