Břeclavským veslařům se na trenažérech v Přerově dařilo

19. 11. 2013

Pořádání letošního 1. kola Poháru České republiky v jízdě na veslařském trenažéru se ujal Veslařský klub Přerov. Při této příležitosti zorganizoval také závody žactva, které se do bodování Poháru nezapočítávají. Břeclavským veslařům se v místní sportovní hale při napínavých soubojích dařilo.

Z břeclavských dorostenců se nejlépe umístil Jakub Klimovič, který svým časem 7:32,1 na dvoukilometrové trati dosáhl 22. místa. Jakubův bratr Ondřej se umístil na 28. místě a nováček v této kategorii, který doposud soupeřil mezi staršími žáky, Radim Dovrtěl, dokázal vybojovat 34. příčku.

Výrazné zlepšení oproti loňské sezóně zaznamenala juniorka Markéta Nedělová, která si svůj osobní rekord vylepšila o téměř 15 sekund. Čas 7:46,7 jí stačil na druhé místo.

Taktéž Lukáš Helešic, letošní juniorský vicemistr Evropy na dvojce bez kormidelníka, dokázal svou hranici posunout ještě výš a vylepšit své maximum z loňských 6:24,6 na 6:15,2, což mu stačilo na suverénní vítězství.

Další zlato přidal do své sbírky medailí Aleš Suský, kterého od zlepšení svého nejlepšího času dělilo pouhých 5 desetin sekundy. Předvedl vyrovnaný výkon a dokázal porazit i obávaného soupeře Lukáše Babače ze Slovenska.

Nejmladší závodnicí reprezentující náš klub byla Tereza Melská, která v Přerově absolvovala své první závody na trenažeru. V méně obsazeném závodě žaček mladších jedenáctiletých si vedla dobře a přijela si pro 2. místo. Zkušenější Tereza Hlavinková bojovala také statečně a při svém prvním startu v kategorii žaček starších nestačila pouze na veslařku z Olomouce.

Dařilo se také našim nejmladším žákům. Petr Polášek vybojoval stříbrnou medaili a nováček Mikuláš Janoška se svým výsledkem dokázal dostat do poloviny startovního pole. Mezi o rok staršími žáky bojoval o co nejlepší výsledek Matěj Helešic, kterému se podařilo získat bronzovou medaili. Překvapením byl nováček Timon Vlašic, který se umístil těsně za Matějem, na 4. příčce. Ve stejném závodě startoval také Jan Turek, který skončil 7. V těžší konkurenci starších žáků třináctiletých Břeclav reprezentovali tři závodníci – Adam Jurčík (13. místo), Lukáš Rylich (14. místo) a Lukáš Nešpor (17. místo). Mezi o rok staršími měl SVK dva zástupce, kteří se oba umístili v lepší polovině startovního pole, Jana Holbíka (6. místo) a Dalibora Nedělu (8. místo).

Nadcházející víkend čeká mladší a starší žáky našeho klubu oblíbený Halový triatlon v Lounech a o týden později dorostence a starší šestikilometrový závod na trenažérech, kdy budou bojovat o zařazení do Sportovního centra mládeže.