Břeclavská dvojka patřila na Bledu k těm nejlepším

18. 6. 2013

Od pátku do neděle se konala ve slovinském Bledu 58. Mezinárodní regata. Závodů se zúčastnilo čtrnáct evropských států včetně reprezentace Číny. Regata je určena hlavně pro juniorské a seniorské kategorie a je to jedna z posledních zkoušek reprezentačních posádek před mistrovstvím světa.

Ze čtvrtka na pátek cestovala autobusem česká výprava na slovinské jezero Bled. Po příjezdu jsme připravili lodě na rozjížďky, které se konaly za tři hodiny. Po noční jízdě autobusem to nebylo moc ideální, ale kluci svou rozjížďku vyhráli a postoupili přímo do finále, které se konalo o den později v sobotu.

V sobotním finále kluci bojovali o vítězství hlavně s posádkou Chorvatska, kterou porazili o 1,1 vteřiny. Nedělní závod dvojek byl již jasnou záležitostí naší posádky, která zvítězila cca o 10 vteřin.

Z české výpravy byla břeclavská posádka nejúspěšnější – zvítězila po oba dny.