Břeclav má top dorostence. Nejlépe dopadl šestý Suský

29. 12. 2015

S úspěchy i mírným zklamáním se vrátili břeclavští veslaři z úvodního kola Poháru České republiky v jízdě na trenažéru. Závod se konal v sobotu 12. 12. v hale Sporthotelu Hostivice Břve u Prahy. „Pořadatelé se těšili z rekordního počtu přihlášek, kde nechyběla ani česká reprezentace,“ uvedl trenér Břeclavanů Josef Akai.

Nejvíce se dařilo Aleši Suskému, který v kategorii mužů lehké váhy získal šesté místo. „V dorostencích jsme měli trojnásobné zastoupení a trojnásobnou radost z překonání hranice kvality – sedm minut na dva kilometry,“ pokračoval Akai. Kdo metu zvládne, stává se podle něj v podvědomí druhých top dorostencem. Patří mezi ně Dalibor Neděla 6:48 (8. místo), Dominik Kučera 6:56 (13. místo) a Aleš Pospíšil 6:58 (17. místo).

U dorostenek a juniorek jde o čas pod osm minut, který pokořila Leona Balgová 7:56 (10. místo). „Poprvé na trenažérových závodech startovala Klára Nosková a vybojovala šestnáctou příčku. Závod se nepovedl naší ženské zástupkyni Markétě Nedělové, která startovala s většími ambicemi než konečné osmé místo,“ dodal trenér.

V českém poháru nestartují žákovské kategorie, které mají své speciální závody na poloviční trati. Pardubice hostí příští týden jednu z těchto akcí a početná břeclavská základna se již pilně připravuje.