Aleš Suský vítězem II. kola Českého poháru

16. 12. 2012

V sobotu 15. prosince se ve zledovatělé Praze uskutečnilo II. kolo Českého poháru ve veslování na trenažéru. Pořádající Veslařský klub Blesk se vytáhl a pozval veslaře do historické sokolovny Tyršova domu. Atraktivní místo na Malé Straně přilákalo množství závodníků z celé České republiky a ze Slovenska.

Z břeclavských závodníků na poslední chvíli nenastoupila do závodu dorostenek Marie Hlavinková, vítězka prvního kola, o kterou se pokoušela nastupující viróza.

Velmi dobrým výkonem se předvedl v kategorii juniorů Lukáš Helešic, který dojel na čtvrtém místě, a od třetího místa ho dělily 3 vteřiny.

V kategorii mužů lehkých vah překvapil všechny své soupeře Aleš Suský. Od začátku si udržoval pravidelné tempo a nenechal se strhnout nástupem slovenských reprezentantů, kteří v polovině trati začali mírně vadnout. Pak už Aleš začal svádět napínavý souboj s Adamem Kapou ze Smíchova. Díky vynikajícímu závěru zvítězil s náskokem necelých dvou vteřin břeclavský borec. Pro Suského to bylo premiérové vítězství v jednom ze závodů Českého poháru.

V kategorii veteránů startovali Zdeněk Šil a Karel Vaněk, kteří se svým umístěním v tomto závodě dostali do čela bodování Českého poháru.

Fotografie břeclavských veslařů z těchto závodů od autorky Daniely Hlaváčové si můžete prohlédnout zde: http://www.svkbreclav.cz/fotogalerie/sezona-2012/praha-ii-kolo-cp-trenazer/